کد خبر : 4078
تاریخ انتشار : چهارشنبه 20 دی 1402 - 22:12

«بیبی یودا» به سینما می آید

«بیبی یودا» به سینما می آید

سنترسینماپرس نوشت:فیلم جدید از سری «جنگ ستارگان» با عنوان «مندلورین و گروگو» اواخر امسال و به کارگردانی «جان فاوارو» وارد مرحله تولید می شود. «جان فاوارو» که ساخت سریال «مندلورین» را برای سامانه نمایش آنلاین دیزنی پلاس بر عهده داشته از ساخت یک فیلم سینمایی جدید در دنیای جنگ ستارگان با عنوان «مندلورین و گروگو»

سنترسینماپرس نوشت:فیلم جدید از سری «جنگ ستارگان» با عنوان «مندلورین و گروگو» اواخر امسال و به کارگردانی «جان فاوارو» وارد مرحله تولید می شود.

«جان فاوارو» که ساخت سریال «مندلورین» را برای سامانه نمایش آنلاین دیزنی پلاس بر عهده داشته از ساخت یک فیلم سینمایی جدید در دنیای جنگ ستارگان با عنوان «مندلورین و گروگو» خبر داد.

داستان سریال «مندلورین» درباره یک شکارچی جایزه بگیر با بازی پدرو پاسکال است که از یک شخصیت بیگانه و دوست داشتنی به نام گروگو (بیبی یودا) محافظت می کند و مشخص نیست فیلم جدید از لحاظ زمانی چه ارتباطی با این سریال خواهد داشت.

تاکنون سه فصل از سریال «مندلورین» عرضه شد و فصل چهارم آن در حال ساخت است. شخصیت گروگو که بنام بچه یودا یا بیبی یودا نیز شناخته می‌شود، یک شخصیت خیالی داستانی در سریال «مندلورین» است و از همان نژاد فضایی است که شخصیت محبوب یودا در سری فیلم‌های «جنگ ستارگان» به آن تعلق دارد و برای همین به «بیبی یودا» مشهور شده هرچند به گفته «جان فاوارو» این شخصیت کودک، جوانی شخصیت یودا نیست.

فاورو در بیانیه‌ای گفت: «من عاشق گفتن داستان‌هایی در دنیای غنی هستم که جورج لوکاس خلق کرده است. چشم انداز آوردن مندلورین و شاگردش گروگو به پرده بزرگ سینما بسیار هیجان انگیز است».

ورایتی در این باره نوشت: «مندلورین و گروگو» نخستین فیلم «جنگ ستارگان» است پس از «جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر» در سال ۲۰۱۹، که فروش جهانی یک میلیارد دلاری داشت و به عنوان پایانی بزرگ برای ۹ فیلم اصلی این مجموعه فیلم پرطرفدار عمل کرد.

«جان فاورو» با همراهی «کاتلین کندی» رئیس لوکاس فیلم و «دیو فیلونی» خالق سریال «جنگ ستارگان: آهسوکا»، تهیه‌کنندگی فیلم جدید «مندلورین و گروگو» را بر عهده خواهند داشت.

اگرچه تقویم اکران محصولات سینمایی دیزنی دائماً در حال تغییر است، یک فیلم بدون عنوان «جنگ ستارگان» را برای ۲۲ می ۲۰۲۶ برنامه ریزی کرده است و همچنین یک فیلم جداگانه برای ۱۸ دسامبر ۲۰۲۶ و فیلم دیگری از دنیای «جنگ ستارگان» را هم برای اکران در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۷ افتتاح می شود. دیزنی جزئیات هیچ یک از آن فیلم ها را روشن نکرده است.

«جورج لوکاس» پس از ساخت سه گانه اصلی «جنگ ستارگان» بین سال‌های ۱۹۷۷ تا ۱۹۸۳، سه‌گانه‌ای پسانگر از این فیلم را بین سال‌های ۱۹۹۷ تا ۲۰۰۵ شامل فیلم‌های «تهدید شبح» (۱۹۹۹)، «حمله کلون‌ها» (۲۰۰۲) و «انتقام سیت» (۲۰۰۵) به سینما آورد و در ادامه و پس از یک وقفه هفت ساله حق ساخت این مجموعه فیلم را در سال ۲۰۱۲ به قیمت چهار میلیارد دلار به کمپانی دیزنی فروخت.

در سال ۲۰۱۵ هفتمین قسمت از این مجموعه فیلم که اولین محصول کمپانی دیزنی بود تحت عنوان «جنگ ستارگان: نیرو برمی‌خیزد» به کارگردانی «جی‌.جی آبرامز» اکران شد و به فروش بیش از دو میلیارد دلار دست یافته است و نام خود را در کنار «آواتار» و «تایتانیک» به عنوان سه فیلم تاریخ سینما ثبت کرده که به فروش بیش از دو میلیارد دلار در گیشه جهانی دست یافته‌اند.

«جنگ ستارگان: آخرین جدای» هشتمین قسمت از مجموعه «جنگ ستارگان» و دومین قسمت از یک سه‌گانه جدید از این مجموعه است که نویسندگی و کارگردانی آن بر عهده «رایان جانسون» بود که به فروشی بالغ بر ۱.۳میلیارد دلار دست یافت و در سال ۲۰۱۹ نهمین قسمت از آن سری فیلم با عنوان «جنگ ستارگان: ظهور اسکای واکر» اکران شد.

برچسب ها :

ناموجود