کد خبر : 3596
تاریخ انتشار : سه شنبه 23 خرداد 1402 - 10:01

از جنگ جهانی سوم تا آکتور ; حضور تنها نماینده ایران در بخش رقابتی فستیوال «ترانسیلوانیا»

از جنگ جهانی سوم تا آکتور ; حضور تنها نماینده ایران در بخش رقابتی فستیوال «ترانسیلوانیا»

بیست و دومین دوره فستیوال فیلم «ترانسیلوانیا» در رومانی شروع به کار کرد. به گزارش سنترسینماپرس، فیلم سینمایی «زن، مرد، بچه» ساخته درناز حاجی‌ها تنها نماینده ایران در بخش مسابقه و فیلم‌های «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی، «تفریق» ساخته مانی حقیقی و سریال «آکتور» ساخته نیما جاویدی در بخش‌های جنبی این رویداد معتبر به

بیست و دومین دوره فستیوال فیلم «ترانسیلوانیا» در رومانی شروع به کار کرد.

به گزارش سنترسینماپرس، فیلم سینمایی «زن، مرد، بچه» ساخته درناز حاجی‌ها تنها نماینده ایران در بخش مسابقه و فیلم‌های «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی، «تفریق» ساخته مانی حقیقی و سریال «آکتور» ساخته نیما جاویدی در بخش‌های جنبی این رویداد معتبر به نمایش در می‌آیند.

«ترانسیلوانیا» مهمترین فستیوال کشور رومانی محسوب می‌شود و از فستیوال‌های رده A جهانی به حساب می‌آید.

لازم به ذکر است که فستیوال فیلم «ترانسیلوانیا» که در سال۲۰۰۲ در شهر کلوژ نپوکا در کشور رومانی تأسیس شد، به سرعت رشد کرد و به مهم‌ترین رویداد مرتبط با فیلم در رومانی و یکی از بهترین رویدادهای سالانه در منطقه تبدیل شد. فدراسیون بین‌المللی انجمن تهیه‌کنندگان فیلم (FIAPF) در سال ۲۰۱۱ تایید کرد که این فستیوال در بین ۴۰ جشنواره مهم جهان قرار دارد.

فیلم درناز حاجی‌ها پیش از این فستیوال، در بخش رقابتی فیلم‌های اول فستیوال کارلووی‌واری، در پانارامای ونکوور، بخش رقابتی فستیوال لیدن هلند، بخش رقابتی بین‌الملل در فستیوال زنبی اسپانیا حضور موفقی داشته است.

داستان این فیلم که با عنوان بین‌المللی Like A Fish On The Moon اکران جهانی شده است، درباره یک خانواده سه نفری است که اتفاقی ساده در زندگی روزمره، آنها را به مرز فروپاشی می‌کشاند.

عوامل این فیلم سینمایی عبارتند از:
نویسنده و کارگردان: درناز حاجیها.
بازیگران: سپیدار طاری. شهدیار شکیبا. علی احمدی.
مدیر فیلمبرداری: علیرضا برازنده.
تدوین: اشکان مهری.
گریم: امید گلزاده.
صداگذار: وحید مقدسی.
صدابردار: حسن شبانکاره.
طراحی صحنه: سیامک کاری‌نژاد.
عکاس: اردلان آذرمی.
مدیربرنامه‌ریزی: علی افشین راد.
مدیر تولید: وحید مشاری.
مجری طرح: مهدی معزی.
تهیه‌کننده: احسان رسول‌اف.