کد خبر : 1543
تاریخ انتشار : دوشنبه 1 شهریور 1400 - 15:10

از سوی معاون اول رئیس‌جمهور صورت گرفت؛ اصلاح و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ و رسانه

از سوی معاون اول رئیس‌جمهور صورت گرفت؛ اصلاح و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ و رسانه

معاون اول رئیس‌جمهور آیین‌نامه اجرایی مربوط به بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را پس از اصلاح، ابلاغ کرد. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، آئین‌نامه اجرایی بند (ح) ماده (۹۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه،

اصلاح و ابلاغ آیین‌نامه اجرایی بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ و رسانه

معاون اول رئیس‌جمهور آیین‌نامه اجرایی مربوط به بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را پس از اصلاح، ابلاغ کرد.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیئت دولت، هیئت وزیران در جلسه ۲۴ مرداد ۱۴۰۰ به پیشنهاد معاونت حقوقی رئیس‌جمهور، آئین‌نامه اجرایی بند (ح) ماده (۹۲) قانون برنامه پنجساله ششم توسعه، موضوع بیمه بیکاری اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را اصلاح کرد.

براین اساس، به منظور پرداخت مقرری بیکاری به مشمولین این آئین‌نامه، ردیف اعتباری در لوایح بودجه سنواتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تحت عنوان مقرری بیکاری اصحاب فرهنگ، هنر، رسانه و صدا و سیما پیش‌بینی و متناسب با اعتبار تخصیص‌یافته و با رعایت قوانین مربوط برای واریز به حساب بیمه بیکاری افراد (صندوق بیمه بیکاری) به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌گردد تا سازمان به حساب افراد مشمول پرداخت نماید.

همچنین در صورت عضویت فرد در سایر صندوق‌های حمایتی، اشتغال در دستگاه‌های اجرایی و یا کارگاه‌های مشمول قانون کار و قانون تأمین اجتماعی، احراز شرایط بازنشستگی و اشتغال به کار مجدد، مقرری بیکاری قطع می‌گردد. در صورت احراز استفاده در دوره مزبور، مبلغ دریافتی باید توسط گیرنده مقرری بیکاری به حساب سازمان تأمین اجتماعی مسترد شود.

علاوه بر این، سازمان تأمین اجتماعی (صندوق بیمه بیکاری) منحصراً متناسب با اختصاص اعتبار مربوط مجاز به هزینه‌کرد آن برای مقرری بیکاری موضوع این آئین‌نامه است. سایر هزینه‌های جانبی تا سقف پنج درصد مقرری پرداختی، به عوامل ذی‌ربط ازجمله دبیرخانه با تأیید شورا از محل همین حساب قابل پرداخت می‌باشد.