کد خبر : 1673
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 شهریور 1400 - 11:01

انتشار مجموعه گفتگوهای تاریخ شفاهی موزه سینما به مناسبت روز ملی سینما

انتشار مجموعه گفتگوهای تاریخ شفاهی موزه سینما به مناسبت روز ملی سینما

    موزه سینمای ایران به مناسبت روز ملی سینما انتشار بخش‌هایی از گفتگوهای تاریخ شفاهی سینماگران باسابقه را به صورت ویژه برای این روز تدارک دیده است. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی موزه سینما، مصاحبه‌های موزه سینما شامل گفتگوهای تفصیلی با چهرهای شناخته شده صنوف مختلف همچون فیلمنامه‌نویس، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار،

موزه سینما

 موزه سینمای ایران به مناسبت روز ملی سینما انتشار بخش‌هایی از گفتگوهای تاریخ شفاهی سینماگران باسابقه را به صورت ویژه برای این روز تدارک دیده است.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی موزه سینما، مصاحبه‌های موزه سینما شامل گفتگوهای تفصیلی با چهرهای شناخته شده صنوف مختلف همچون فیلمنامه‌نویس، کارگردان، تهیه کننده، فیلمبردار، بازیگر و طراح است.
گفتگوهای تاریخ شفاهی با افرادی همچون: جلال الدین معیریان، سعید راد، گوهر خیراندیش، ابراهیم حقیقی، تورج منصوری، رسول صدرعاملی، فرهاد توحیدی، محسن علی اکبری و محمدمهدی عسگرپور است.
در این گفتگوها سوابق حرفه‌ای ، مرور آثار و زوایای ناگفته کارنامه هنری شخصیت‌های سینمایی مورد بررسی قرار گرفته است.
یادآور می شود، عموم گفتگوهایی که قرار است به مناسبت روز ملی سینما منتشر شود در سال ۱۴۰۰ تهیه و ضبط شده است و موزه سینمای ایران به عنوان مجموعه فرهنگی- تاریخی که روایتگر سیر تاریخ و تحولات سینمای ایران است خود را موظف می‌داند نظرات و دیدگاه‌های هنرمندان باتجربه و پیشکسوت را جمع آوری کند تا نسل‌های آینده با دیدگاه ، مسیر زندگی حرفه‌ای، نحوه خلق و شکل‌گیری آثار فعالان و صاحب‌نظران سینما آشنا شوند.
گفتی است، موزه سینما در نظر دارد در مناسبت‌ها و رویدادهای مختلف، گزیده‌ای از گفتگوهای تاریخ شفاهی خود با سایر هنرمندان به صورت ویژه منتشر کند.