به گزارش سنتر سینما پرس ، حامد سلیمان زاده مدرس و منتقد بین‌المللی سینمای ایران در کنار سه فیلم ایرانی به جشنواره‌های خارجی دعوت شدند. حامد سلیمان‌زاده مدرس و منتقد بین‌المللی سینمای ایران به عنوان داور بخش اصلی سیزدهمین دوره جشنواره جیپور کشور هند برگزیده شد.

سلیمان‌زاده مدرس و منتقد بین‌المللی سینما با دعوت رسمی هانو راج دبیر جشنواره بین‌المللی فیلم جیپور به عنوان داور بخش اصلی سیزدهمین دوره جشنواره جیپور کشور هند برگزیده شد.

همچنین در این دوره از جشنواره جیپور کشور هند یک هزارو ۸۴۸ فیلم شامل فیلم بلند سینمایی، مستند کوتاه و بلند، فیلم کوتاه داستانی و انیمیشن، موزیک ویدئو، ویه سری، فیلم‌های موبایلی و فیلم دانشجویی از ۸۰ کشور جهان به دبیرخانه ارسال شد که از این میان ۱۶۱ اثر انتخاب شده از ۳۸ کشور جهان مورد قضاوت هیات داوران قرار می‌گیرد.

فیلم‌های مُرده خور به کارگردانی محمد صادق دقیقی و قطار آن شب به کارگردانی حمیدرضا قطبی نیز در بخش فیلم‌های بلند سینمایی به نمایندگی از کشور ایران حضور دارند.

سیزدهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم جیپور هند از تاریخ ۱۵ تا ۱۹ ژانویه ۲۰۲۱ برابر با ۲۶ تا ۳۰ دی ۱۳۹۹ در شهر جیپور معروف به شهر صورتی هندوستان برگزار می‌شود.

اما در ادامه حضور بین المللی سینمای ایران فیلم کوتاه داغی ساخته فاطمه محمدی در بخش اصلی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی فیلم CineMAiubit در بخارست رومانی به نمایش گذاشته می شود.

قاسم علیزاده، اکبر اکبرزاده، نبی موسوی، جواد برهانی، قاسم کریمی، دریا تاجیک، محمدرضا رجب زاده بازیگران این فیلم کوتاه هستند.

در خلاصه داستان این فیلم کوتاه آمده است: حفیظ تصمیم می‌گیرد تا برای نجات یک زن و دختر خردسالش از مرز افغانستان عبور کند…

این جشنواره که هدف اصلی خود را پیوند میان آثار تولیدی از مدرسه فیلم ها می داند با همکاری دانشگاه ملی موسیقی بخارست در تلاش برای نشان دادن آثاری است که تیم کارگردان و آهنگساز در همکاری با یکدیگر محصول قابل تاملی را خلق کرده اند و فیلم نمایانگر یک موسیقی اصیل و بکر است.