کد خبر : 2538
تاریخ انتشار : جمعه 3 تیر 1401 - 13:57

بازیگران معروف در بزرگداشت “عباس کیارستمی” شرکت کردند + عکس

بازیگران معروف در بزرگداشت “عباس کیارستمی” شرکت کردند + عکس

 مراسم افتتاحیه جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس ۵» و بزرگداشت عباس کیارستمی در موزه سینما برگزار شد. جمعی از بازیگران در این مراسم حضور پیدا کردند. به گزارش سنترسینماپرس، در ابتدای این مراسم مجری به صحنه رفت و ضمن خوشامدگویی گفت: حدود سه سال پیش تک درخت عباس کیارستمی توسط مهدی و علیرضا شادی‌زاده به ثبت

 مراسم افتتاحیه جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس ۵» و بزرگداشت عباس کیارستمی در موزه سینما برگزار شد. جمعی از بازیگران در این مراسم حضور پیدا کردند.

به گزارش سنترسینماپرس، در ابتدای این مراسم مجری به صحنه رفت و ضمن خوشامدگویی گفت: حدود سه سال پیش تک درخت عباس کیارستمی توسط مهدی و علیرضا شادی‌زاده به ثبت رسید که عباس کیارستمی از این درخت در فصول مختلف عکاسی کرده است و ایده برگزاری این جشنواره از زمان ثبت تک درخت شروع شد.

در ادامه مهدی شادی‌زاده دبیر جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس ۵» به صحنه رفت و گفت: خوشحالم که با تمامی سختی‌ها این جشنواره تا به امروز ادامه داشته است. همه این جشنواره بهانه‌ای برای احترام به نام عباس کیارستمی است که می‌دانم امروز در این سالن حضور دارد. این جشنواره نقص‌هایی هم دارد که خوشبختانه هر دوره نسبت به دوره‌های قبل بهتر برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره در دو حوزه عکاسی و ویدئو آرت فعالیت می‌کند، افزود: خوشبختانه این جشنواره همکاری‌های خوبی در بخش بین‌الملل با کشورهای ژاپن، استرالیا، آلمان و… داشته است و سفارت ژاپن خیلی به ما کمک کرده است. از همکاری‌های مهم دیگر همکاری موزه سینما در این سه دوره بوده است. همچنین یکی از مهم‌ترین و برترین زنان معاصر یعنی لیلی گلستان در این سه دوره بسیار از ما حمایت کرد و در روزهای اولیه که با بیماری کرونا دست و پنجه نرم می‌کردیم ایشان در کنار ما بود. همکاری این جشنواره با فوجی فیلم سبب شد تا هر ساله در کنار هم باشیم و تا جایی که می‌توانیم به رشد عکاسی کمک کنیم.

در ادامه کلیپی از همکاری کشور ژاپن با ایران از گذشته تا به امروز برای مخاطبان پخش شد. سپس سفیر ژاپن به صحنه رفت و گفت: بسیار خوشحالم که در مراسم افتتاحیه جایزه بین‌المللی «عکس ۵» که به مناسبت بزرگداشت عباس کیارستمی برگزار می‌شود حضور دارم. عباس کیارستمی یکی از برجسته‌ترین کارگردان‌های سینمای ایران است که در ژاپن هم از محبوبیت خاصی برخوردار است. در سال ۲۰۱۶ زمانی که این کارگردان فقید درگذشت جشنواره‌های زیادی درباره دستاوردهای این هنرمند در سراسر ژاپن برگزار شد. من خودم دانش آموخته سینما هستم و همیشه تحت تأثیر «خانه دوست کجاست» این هنرمند هستم. امیدوارم این جشنواره بتواند ادامه‌دهنده راه عباس کیارستمی باشد.

سپس بهمن فرمان‌آرا به صحنه رفت و گفت: عباس کیارستمی شکارچی لحظه‌ها بود و اگر ما گل می‌دیدیم او ریشه را می‌دید. او همیشه خیلی عمیق نگاه می‌کرد و از نظر تصویری عکس‌ها را دوست داشت و همیشه می‌خواست متفاوت باشد. عباس کیارستمی اولین بار با داستان فیلم «گزارش» پیش من آمد و من می‌دانستم که موفق می‌شود. آشنایی و همکاری ما از همان زمان شکل گرفت. عباس کیارستمی الان زنده‌تر است و امروز زادروز این هنرمند است که من این روز را به همه ایرانیان تبریک می‌گویم و یاد او همیشه با من است.

در ادامه کلیپی از داوران سومین دوره جایزه بین‌المللی «عکس ۵» پخش شد و مجید طالبی بیانیه هیئت داوران را برای حاضرین خواند.

سپس لیلی گلستان به صحنه رفت و گفت: خیلی خوشحالم از اینکه برای داوری این سه دوره انتخاب شده‌ام و واقعاً لذت بردم. ما جوانان بااستعدادی داریم که سعی می‌کنند نا‌امید نشوند و به راه خود ادامه دهند.

در ادامه پانته‌آ پناهی، سفیر ژاپن، علی شادمان، فرزاد صدیق‌زاده، هوتن شکیبا، مجید طالبی و لیلی گلستان برای دادن جوایز به صحنه آمدند.

جایزه ویژه گلستان به سالار چرمی، جایزه ویژه فوجی فیلم در بخش عکس به مریم رئوفی‌منش و جایزه ویژه فوجی فیلم در بخش ویدئو آرت به سجاد دادپور اهدا شد. در پایان از عوامل جشنواره جایزه بین‌المللی «عکس ۵» نیز تقدیر شد.

در این مراسم افرادی همچون بهمن فرمان آرا، آیدین آغداشلو، لیلی گلستان، جواد عزتی ، جعفر صانعی مقدم، پانته آ پناهی‌ها، علی شادمان، هوتن شکیبا و سفیران کشورهای ژاپن، ایتالیا، آلمان و … حضور داشتند.

بازیگران , سینما , بازیگران , سینما , بازیگران , سینما , بازیگران , سینما , بازیگران , سینما , بازیگران , سینما ,

برچسب ها :