کد خبر : 1938
تاریخ انتشار : چهارشنبه 12 آبان 1400 - 12:43

برنامه‌های جشنواره سینمای ایران در شانتیئی تشریح شد

برنامه‌های جشنواره سینمای ایران در شانتیئی تشریح شد

برنامه‌های جشنواره سینمای ایران در شانتیئی توسط سیدوحید یعقوبی مدیر امور هنری، فرهنگی و روابط با ایران این رویداد تشریح شد. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی جشنواره، جشنواره سینمای ایران در شانتیئی از روز پنجشنبه ۱۳ آبان کار خود را به طور رسمی در شهر شانتیئی فرانسه آغاز می‌کند. سیدوحید یعقوبی مدیر امور

برنامه‌های جشنواره سینمای ایران در  شانتیئی تشریح شد

برنامه‌های جشنواره سینمای ایران در شانتیئی توسط سیدوحید یعقوبی مدیر امور هنری، فرهنگی و روابط با ایران این رویداد تشریح شد.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی جشنواره، جشنواره سینمای ایران در شانتیئی از روز پنجشنبه ۱۳ آبان کار خود را به طور رسمی در شهر شانتیئی فرانسه آغاز می‌کند.

سیدوحید یعقوبی مدیر امور هنری، فرهنگی و روابط با ایران جشنواره سینمای ایران در شانتیئی درباره برنامه‌های این دوره از جشنواره گفت: افتتاحیه جشنواره روز پنجشنبه ۱۳ آبان با حضور مقامات رسمی و محلی این شهر ساعت ۱۹ به وقت محلی در سینمای شهر شانتیئی برگزار می‌شود. در این مراسم موسیقی سنتی ایرانی و موسیقی کلاسیک فرانسوی نیز اجرا می‌شود.

وی افزود: در روزهای برگزاری جشنواره در بخش غیر رقابتی ۶ فیلم کوتاه نمایش داده خواهد شد و در روز اختتامیه هم که یکشنبه ۱۶ آبان ماه برگزار می‌شود فیلم «مسیر معکوس» ساخته ابوالفضل جلیلی و فیلم کوتاه «آوا» به کارگردانی مریم اشرفی در سینمای شهر سانلیس نمایش داده می‌شود.

مدیر امور هنری، فرهنگی و روابط با ایران جشنواره سینمای ایران در شانتیئی با اشاره به اینکه در ایام برگزاری جشنواره ۲ کنفرانس برگزار می‌شود تصریح کرد: در روزهای برگزاری جشنواره ۲ کنفرانس «آنچه همیشه می‌خواستید درباره ایران بدانید» و «سینما: آیینه روح ایرانی» در شهرداری شانتیئی برگزار می‌شود. همچنین برنامه ملاقات و نشست‌هایی با صاحبنظران فرانسوی درباره فرهنگ و تمدن ایران در محل کتابخانه ها و مراکز فرهنگی شهر شانتیئی و سانلیس برای این سه روز تدارک دیده شده است.

یعقوبی در پایان اظهار کرد: در حاشیه برگزاری جشنواره سینمای ایران در شانتیئی انیمیشن «بهادر» به کارگردانی عبدالله علیمراد و فیلم مستند «نان های دنیا» نیز نمایش داده می‌شود. همچنین در جشنواره امسال برنامه‌های جانبی همچون برگزاری کارگاه خوشنویسی توسط یونس فقیهی در شهر سانلیس، برگزاری نمایشگاه عکس ایران در سالن سینمای شهر سانلیس و کارگاه شیرینی‌های سنتی ایرانی اجرا می‌شود.

جشنواره سینمای ایران در شانتیئی از ۱۳ الی ۱۶ آبان‌ سال جاری در کشور فرانسه به ابتکار مرکز «ایران و فرانسه» و با همکاری شهرداری شانتیئی و مجموعه کاخ تاریخی این شهر و چندین نهاد دیگر فرانسوی در دو بخش رقابتی و غیر رقابتی برگزار خواهد شد.