کد خبر : 120
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 آذر 1399 - 19:32

برگزاری آنلاین جشنواره کن ۲۰۲۰

برگزاری آنلاین جشنواره کن ۲۰۲۰

دبیر جشنواره کن از نمایش آثار پذیرفته این جشنواره در سایر رویدادهای سینمایی خبر داد و گفت: این رویداد سینمایی قطعا در سال ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد. به گزارش ایندی‌وایر، دبیر جشنواره فیلم کن یعنی تیری فرمو، در مصاحبه اخیر خود رسمااعلام کرد، هفتاد و سومین دوره جشنواره کن در سال ۲۰۲۰ قطعا برگزار نخواهد

دبیر جشنواره کن از نمایش آثار پذیرفته این جشنواره در سایر رویدادهای سینمایی خبر داد و گفت: این رویداد سینمایی قطعا در سال ۲۰۲۰ برگزار نخواهد شد.

به گزارش ایندی‌وایر، دبیر جشنواره فیلم کن یعنی تیری فرمو، در مصاحبه اخیر خود رسمااعلام کرد، هفتاد و سومین دوره جشنواره کن در سال ۲۰۲۰ قطعا برگزار نخواهد شد اما فهرست آثار پذیرفته شده در این دوره از جشنواره، در ماه ژوئن اعلام خواهد شد.

تیری فرمو همچنین اعلام کرد: فهرست فیلم‌های جشنواره کن ۲۰۲۰ به صورت متداول سال‌های گذشته و در قالب بخش‌های رسمی رقابتی، نوعی نگاه، غیررقابتی و … اعلام نخواهد شد. احمقانه است که تصور کنیم اتفاقی روی نداده اما از صمیم قلب می‌خواهیم فیلم‌هایی که تماشا کردیم و دوست داشتیم را معرفی کنیم و این وظیفه ماست که به این فیلم‌ها کمک کنیم مخاطبان خود را پیدا کنند. همچنین برخی از فیلم‌های ارسالی به جشنواره کن ۲۰۲۰ برای دوره آتی جشنواره در سال ۲۰۲۱ دوباره مورد بررسی قرار می‌گیرند.

او در ادامه گفت: فیلم‌های اعلام شده در فهرست رسمی جشنواره که در ماه ژوئن معرفی می‌شوند، می‌توانند با لِیبل کن ۲۰۲۰ در سینماها و سایر جشنواره‌های سینمایی از جمله جشنواره ونیز، تورنتو، دوویل، سن سباستین، آنگولم، نیویورک، بوسان و جشنواره لومیر فرانسه به نمایش گذاشته شوند.

اطلاعیه جدید برگزار کننده جشنواره کن؛ این جشنواره به شکل اصلی برگزار نمی شود

تیری فرمو، دبیر با سابقه جشنواره فیلم کن گفت: جشنواره کن ۲۰۲۰ هیچ هیات داوران و جایزه‌ای نخواهد داشت و امیدواریم اسپایک لی برای دوره بعدی جشنواره در سال ۲۰۲۱، ریاست هیات داوران رقابتی کن را بر عهده بگیرد.

مسئولان جشنواره کن چندی پیش، تاریخ اصلی برگزاری جشنواره ۱۲ تا ۲۳ ماه می  یعنی ۲۳ اردیبهشت تا ۳ خرداد را، به سبب شیوع ویروس کرونا به تعویق انداخته و پایان ماه ژوئن و اوایل جولای را گزینه اصلی برای برگزاری جشنواره در نظر گرفته‌ بودند. اما امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه با تمدید شرایط قرنطینه در این کشور، ممنوعیت برگزاری هر جشنواره و رویدادی که مستلزم تجمع افراد می‌شود، حداقل تا اواسط ماه جولای یعنی اواخر تیر ماه را اعلام کرد و بعد از این تصمیم، برگزاری جشنواره کن ۲۰۲۰ بار دیگر در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. شلوغی فصل جشنواره‌ها در پائیز نیز سرانجام مسئولان کن را بر این داشت تا قید جشنواره ۲۰۲۰ را بزنند.

با اینهمه جشنواره کن ۲۰۲۰، به تاریخ ۲۲ تا ۲۶ ژوئن یعنی ۲ تا ۶ تیر موکول و به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.