کد خبر : 3342
تاریخ انتشار : پنجشنبه 4 اسفند 1401 - 6:23

به کارگردانی حبیب احمدزاده فیلم مستند سینمایی «معجزه بناسان» رونمایی شد

به کارگردانی حبیب احمدزاده فیلم مستند سینمایی «معجزه بناسان» رونمایی شد

سنترسینماپرس: فیلم مستند سینمایی معجزه بناسان به تهیه کنندگی و کارگردانی حبیب احمدزاده در سالن کتابخانه عمومی پارک شهر(محل موزه صلح) با حضور هنرمندان سینما، جانبازان و خانواده‌های شهدای شیمیایی به نمایش درآمد. به گزارش سنترسینماپرس، فیلم مستند سینمایی معجزه بناسان به تهیه کنندگی و کارگردانی حبیب احمد زاده در سالن کتابخانه عمومی پارک شهر

سنترسینماپرس: فیلم مستند سینمایی معجزه بناسان به تهیه کنندگی و کارگردانی حبیب احمدزاده در سالن کتابخانه عمومی پارک شهر(محل موزه صلح) با حضور هنرمندان سینما، جانبازان و خانواده‌های شهدای شیمیایی به نمایش درآمد.

به گزارش سنترسینماپرس، فیلم مستند سینمایی معجزه بناسان به تهیه کنندگی و کارگردانی حبیب احمد زاده در سالن کتابخانه عمومی پارک شهر (محل موزه صلح) با حضور هنرمندان سینما، جانبازان و خانواده‌های شهدای شیمیایی به نمایش درآمد و در پایان از عوامل ساخت فیلم، جانبازان شیمیایی و خانواده‌های شهدای جانباز شیمیایی دوران کرونا تقدیر شد.

در این مراسم شیزوکو تسویا، آهنگساز و بازیگر فیلم، نوریوکی آساکورا از ژاپن و هنرمندانی همچون کیومرث پوراحمد، همایون اسعدیان، مازیار میری، محمدعلی باشه آهنگر، سیدحامد حسینی، مالک سراج، مهدی جعفری، حسین جلیلی، محمد پیرهادی، مصطفی رزاق‌کریمی، مجید شتی، عادل معمارنیا، مهرداد افراسیابی، محسن مومنی، محمدعلی زم، مجتبی هدایت‌جو، زینب احمدزاده، سعد ادهم، حمید حسام، حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم که اجرای آن را پرویز پرستویی بر عهده داشت، احسان عبدی‌پورکارگردان و نویسنده جوان سینما با خواندن قطعه‌ای ادبی به فعالیت‌های انسانی و صلح‌طلبانه خانم تسویا و پروفسور فرای لینگر پرداخت و در ادامه محسن شریفیان آهنگساز جنوبی قطعه‌ای موسیقی اجرا و به خانم تسویا و همراهانش تقدیم کرد.

پس از نمایش فیلم که با ابراز احساسات بیش از حدود یکصد نفر از جانبازان و خانواده‌هایشان همراه بود به خانواده چند نفر از شهدای شیمیایی دوران کرونا، زنده‌یادان جانباز علی رجبی دهکردی، هدایت‌الله روستاپور، غلام هاشمی و حسن فضلی از طرف موزه صلح سکه یادبود صلح اهدا شد.

همچنین در بخش دیگری از مراسم، ۹ تندیس قهرمان گمنام (یادمان مجسمه شهید دریاقلی سورانی حماسه‌ساز واقعه کوی ذوالفقاری آبادان در سال ۱۳۵۹) از طرف تمام جانبازان و هنرمندان حاضر به ترتیب به دکتر شیزوکی تسویا (به پاس یک عمر فعالیت انسانی و صلح‌طلبانه در ایران و جهان)، نوریوکی آساکورا(برای بازی بی‌دریغ و آهنگسازی در فیلم معجزه‌ی بناسان) خانواده مرحوم کونیکا یا مامورا، صبا بابایی(به پاس یک عمر فعالیت گسترده مذهبی و انسانی و نیز تلاش در پیوند بین جانبازان شیمیایی ایران و آسیب‌دیدگان بمباران اتمی هیروشیما)، ملاصالح قاری(آزاده عرب زبان و همیشه سرفراز ماجرای شگفت ۲۳ نفر) دکتر محمدرضا سروش (به نمایندگی از خانواده بزرگ درمانی بیمارستان نیکان به عنوان تشکر از درمان بی دریغ جانبازان، هنرمندان و کلیه آحاد مردم ایران در دوره سخت کرونا) بیمارستان ساسان تهران (به پاس یک عمر خدمات‌دهی ویژه به جانبازان و خانواده هایشان) جانباز محمدرضا تقی‌پور(مدیر موزه صلح تهران به پاس یک عمر فعالیت در برپا نگهداشتن عملی در امر انتقال ارزش‌های راستین دفاع و صلح به نسل‌های بعد) و خانواده مرحوم اکبر عالمی (هنرمند بزرگوار و معزز سینمای ایران) اهدا شد.

 

در انتهای مراسم نهمین و آخرین تندیس شهید دریاقلی سورانی از طرف کلیه هنرمندان، جانبازان و افراد حاضر در سالن به پرویز پرستویی (به پاس یک عمر همراهی خالصانه و شراکت همیشگی در غم و رنج جانبازان و مردم ایران) اهدا شد.

شایان ذکر است فیلم «معجزه‌ی بناسان» یا «داستان‌های هزار و یک روز» به کارگردانی و تهیه کنندگی حبیب احمدزاده محصول مشترک دو کشور ایران و ژاپن با موضوع صلح و جنگ است و از روز چهارشنبه(سوم اسفند) در سینماهای منخاب گروه سینمایی هنر و تجربه بصورت سراسری و عمومی اکران می شود.

در این فیلم دکتر شیزوکی تسویا، پروفسور گرهارد فرای لینگر، نوریوکی آساکورا، محمود بنکدارنیا و پرویز پرستویی به ایفای نقش می‌پردازند.