کد خبر : 1577
تاریخ انتشار : جمعه 5 شهریور 1400 - 7:20

به کارگردانی محمودرضا ثانی؛ «اسب باد» به ۳ کشور می‌رود/ روایتی ۴ زبانه از سفر خیالی پسر جنوبی

به کارگردانی محمودرضا ثانی؛ «اسب باد» به ۳ کشور می‌رود/ روایتی ۴ زبانه از سفر خیالی پسر جنوبی

در همکاری تازه بهروز نشان و محمودرضا ثانی فیلم سینمایی «اسب باد» در سه کشور پاناما، ایتالیا و ایران ساخته می‌شود. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی فیلم، بهروز نشان و محمودرضا ثانی که پیش از این نیز تجربه تولید و اکران فیلم بلند مستند «کیارستمی و عصای گمشده» را در اسپانیا و کلمبیا

در همکاری تازه بهروز نشان و محمودرضا ثانی فیلم سینمایی «اسب باد» در سه کشور پاناما، ایتالیا و ایران ساخته می‌شود.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی فیلم، بهروز نشان و محمودرضا ثانی که پیش از این نیز تجربه تولید و اکران فیلم بلند مستند «کیارستمی و عصای گمشده» را در اسپانیا و کلمبیا داشتند، این بار به‌طور مشترک فیلم سینمایی «اسب باد» را نوشته و کارگردانی می‌کنند.

داستان این فیلم در سه کشور پاناما، ایتالیا و ایران می‌گذرد که پس از پایان تصویربرداری در کشورهای پاناما و ایتالیا این فیلم در ایران جلوی دوربین خواهد رفت. این فیلم همچنین در میان قبایل سرخ‌پوست کاراییب در منطقه کومارکا پاناما و ونیز ایتالیا جلوی دوربین رفته است.

فیلم سینمایی «اسب باد» محصول مشترک ایموفیس و مدرسه فیلمسازی آکامپادوک زیر نظر موسسه ایندیکیری به تهیه‌کنندگی ایرینا روییز و آلبرتو انیشتین فیگ روآ از پاناما و بهروز نشان از ایران است.

این فیلم به چهار زبان فارسی، ایتالیایی، اسپانیایی و عربی فیلمبرداری شده است.

داستان «اسب باد» درباره سفر خیالی جوانی از جنوب ایران به جهانی دوردست است که اتفاق‌های زیادی در دل خود به همراه دارد. سفری پررمز و رازی که اصرار زیادی در دل خود جای‌داده است که ریشه در تاریخ گذشتگان دارد.

محمودرضا ثانی فیلم‌های مستند «کیارستمی و عصای گمشده»، «سیامو در افغانستان»، «رویای شیرین کانیا» در آمریکا، «از قبیله بنی اسد» در عراق، «خواب شیرین قرطبه» در اسپانیا و بیش از ۱۵ فیلم کوتاه را تاکنون در پرونده خود دارد.

بهروز نشان نیز پیش از این تهیه‌کنندگی فیلم‌هایی چون «کیارستمی و عصای گمشده» و «پسران دریا» را برعهده داشته، همچنین کارگردانی فیلم کوتاه «طلسم» را پشت سر گذاشته است.

محمودرضا ثانی، اینتی الکساندر، بهار بابا احمدی، رویا زارع، تارا عبود زاده، آلبرتو انیشتین فیکگروآ و رضا نشان از جمله بازیگران این فیلم هستند.