تاریخ اکران «تنت» در چین اعلام شد/ نولان به داد سینمای چین می‌رسد

به گزارش سنتر سینما پرس به نقل از ورایتی، فیلم علمی تخیلی حماسی «تِنِت» جدیدترین ساخته کریستوفر نولان ۴ سپتامبر (۱۴ شهریور) در سینماهای چین اکرانش را شروع می‌کند. این در حالی است که قرار است از ۲۸ آگوست (۸ شهریور) یعنی یک هفته پیش از اکران «تنت» بازاکران «تلقین» محصول ۲۰۱۰ نیز در سینماهای چین آغاز شود. «بین ستاره‌ای» نیز فیلم دیگر نولان است که اکنون در چین در حال اکران است. این فیلم که از آخر هفته پیش روی پرده رفت بالاترین رقم فروش یک فیلم پس از بازگشایی سینماها را در چین ثبت کرد.

«تنت» با بازی جان دیوید واشینگتن و رابرت پتینسون اولین فیلم مهم هالیوودی است که پس از بسته شدن سینماها به دلیل ویروس کرونا در ماه ژانویه، با بازگشایی سینماها در این کشور اکران می‌شود.

این فیلم نمی‌تواند یک روز و تاریخ همگانی جهانی به شیوه سنتی داشته باشد و به دلیل بسته بودن سینماهای آمریکا تاریخ اکرانش چند بار تغییر کرده است. در نهایت کمپانی وارنر برادرز اعلام کرد این فیلم را ابتدا در بازار بین‌المللی اکران می‌کند و از ۲۶ آگوست (۶ شهریور) آن را روی پره می‌برد. در آمریکا نیز از تعطیلات روز کار یعنی ۳ سپتامبر (۱۳ شهریور) این فیلم در بخشی از شهرهای آمریکا دیده خواهد شد. این در حالی است که بزرگ‌ترین بازار سینمای آمریکا یعنی لس‌آنجلس و نیویورک هنوز تاریخ معینی برای بازگشایی ندارند.

«تنت» قرار است در ۷۰ کشور از جمله استرالیا، ژاپن، بریتانیا و فرانسه همزمان اکران شود.