کد خبر : 3943
تاریخ انتشار : جمعه 24 آذر 1402 - 13:20

تجلیل از دیوید ناتر کارگردان سریال «بازی تاج و تخت» توسط انجمن کارگردان‌های آمریکا

تجلیل از دیوید ناتر کارگردان سریال «بازی تاج و تخت» توسط انجمن کارگردان‌های آمریکا
دیوید ناتر کارگردان سریال «بازی تاج و تخت»، جایزه یک عمر دستاورد را از انجمن کارگردان‌های آمریکا دریافت می‌کند.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ورایتی، دیوید ناتر کارگردان کهنه‌کار تلویزیون جایزه یک عمر دستاورد را برای موفقیت‌های برجسته‌اش در کارگردانی از انجمن کارگردان‌های آمریکا دریافت می‌کند. او این افتخار را در هفتاد و ششمین مراسم سالانه جوایز انجمن کارگردان‌ها (DGA) در روز شنبه ۱۰ فوریه ۲۰۲۴ (۲۱ بهمن) دریافت خواهد کرد.

ناتر ۶۳ ساله ششمین کارگردان دریافت کننده این جایزه است و پیش از او جیمز باروز، رابرت باتلر، جو پیتکا، دان میشر و رابرت ای. فیشمن این جایزه را دریافت کرده‌اند.

لزلی لینکا گلاتراز رییس انجمن کارگردان‌ها، از کار ناتر به عنوان یک مسیر واقعا فوق‌العاده در بسیاری از مهم‌ترین سریال‌های تلویزیونی اپیزودیک یاد کرد و او را «پادشاه پایلوت» خواند و گفت: اشتیاق، خلاقیت و تسلط او در کار حرفه‌ای گسترده‌اش دقیقا نشان می‌دهد که چرا وی الهام‌بخش کارگردان‌های دیگر است.

پایلوت‌های (قسمت‌های آزمایشی) «همسر مسافر زمان»، «فریب»، «کنترل»، «فلش»، «پیکان»، «ذهن‌شناس»، «ماورای طبیعی»، «بدون رد»، «اسمالویل»، «هزاره» و «رزول» شماری از پایلوت‌هایی هستند که وی ساخته است. در مجموع، ناتر ۲۴ پایلوت را کارگردانی کرد که ۲۱ مورد آنها برای ساخت سریال انتخاب شدند.

سال ۲۰۱۵ نیز ناتر جایزه DGA را برای کارگردانی برجسته‌اش در سریال «بازی تاج و تخت» دریافت کرد. او ۶ نامزدی این جایزه را برای «سوپرانوها»، «همراهان»، «اقیانوس آرام» و «بازی تاج و تخت» در کارنامه دارد و ۳ جایزه امی برای تهیه کنندگی اجرایی «بازی تاج و تخت» در سال ۲۰۱۹، کارگردانی «بازی تاج و تخت» در سال ۲۰۱۵ و کارگردانی «گروه برادران» در سال ۲۰۰۲ برده است. او همچنین برای «پرونده‌های ایکس»، «سوپرانوها»، «پاسیفیک» و «بازی تاج و تخت» ۴ نامزدی امی دریافت کرده است.