کد خبر : 2001
تاریخ انتشار : جمعه 12 آذر 1400 - 6:33

تهدید سویه جدید کرونا؛ جشنواره برلین وارد چالش می‌شود/ احتمال تغییر زمان برگزاری

تهدید سویه جدید کرونا؛ جشنواره برلین وارد چالش می‌شود/ احتمال تغییر زمان برگزاری

جشنواره فیلم برلین که قرار است فوریه به صورت فیزیکی برگزار شود، با دیده شدن سویه جدید کووید ۱۹ یعنی اومیکرون با بررسی‌هایی درباره تغییرات احتمالی روبه رو شده است. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ورایتی، در حالی که مسئولان جشنواره فیلم برلین خود را مصمم می‌خوانند تا این رویداد به صورت فیزیکی برگزار شود،

جشنواره برلین وارد چالش می‌شود/ احتمال تغییر زمان برگزاری

جشنواره فیلم برلین که قرار است فوریه به صورت فیزیکی برگزار شود، با دیده شدن سویه جدید کووید ۱۹ یعنی اومیکرون با بررسی‌هایی درباره تغییرات احتمالی روبه رو شده است.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ورایتی، در حالی که مسئولان جشنواره فیلم برلین خود را مصمم می‌خوانند تا این رویداد به صورت فیزیکی برگزار شود، چند تن که با آنها در ارتباط بوده‌اند به ورایتی گفته‌اند که صحبت‌هایی برای به تعویق انداختن این جشنواره تا اواخر بهار سال بعد طرح شده است. در حالی که این جشنواره قرار است از ۱۰ تا ۲۰ فوریه ۲۰۲۲ انجام شود اما گفته می‌شود ترجیح بر این است که برگزاری آن با تاخیر چند ماهه انجام شود.

برلین در سال ۲۰۲۱ و در حالی که نوع دلتای کرونا در سراسر جهان بیداد می‌کرد، یک جشنواره مجازی برگزار کرد.

شایعات تغییر در برگزاری جشنواره فیلم برلین ۲۰۲۲ زمانی قوت گرفت که این هفته صندوق فیلم و تلویزیون برلین اعلام کرد جشن سالانه خود را که با جشنواره پیوند دارد به تعویق می‌اندازد. همین هفته جوایز فیلم اروپایی که در برلین مستقر است نیز اعلام کرد ۱۱ دسامبر این مراسم را به صورت دیجیتال برگزار می‌کند.

با این حال سخنگوی جشنواره فیلم برلین گفته است این رویداد و بازار فیلم اروپایی که با آن برگزار می‌شود برای شکل دادن به یک برنامه فیزیکی در حال آماده شدن هستند و هنوز به جایگزین‌های احتمالی فکر نمی‌کنند. وی درباره تعویق جشنواره تا اواخر بهار آینده نیز گفت این گزینه در حال حاضر مطرح نیست و انتظار می‌رود با پروتکل‌های بهداشتی فعلی کشور و وضع قوانین سخت‌گیرانه‌تر همه چیز تحت کنترل باشد.

دولت به تازگی ظرفیت تماشاگران سالن‌های کنسرت و کلوپ‌ها را به ۵۰ درصد محدود کرده و دسترسی به مکان‌های عمومی تنها برای افراد واکسینه شده و بهبود یافتگان از کووید ممکن است.

در صورت باز ماندن سالن‌های سینما، جشنواره می‌تواند برگزار شود، هرچند احتمال کاهش مهمانان بین‌المللی وجود دارد.

در هر حال احتمال می‌رود جشنواره برلین امسال انتخاب‌های محدودتری برای فیلم‌ها داشته باشد زیرا یکی از سینماهای اصلی جشنواره در دست بازسازی است.