کد خبر : 1154
تاریخ انتشار : دوشنبه 3 خرداد 1400 - 6:22

توسط سازمان جهانی اسلامی؛ جایزه خلاقیت در سینما به محمد احسانی رسید

توسط سازمان جهانی اسلامی؛ جایزه خلاقیت در سینما به محمد احسانی رسید

محمد احسانی موفق به کسب جایزه خلاقیت در بخش سینما از سازمان جهانی اسلامی برای آموزش و پرورش، علوم و فرهنگ (آیسسکو) شد. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمد احسانی که این روزها آخرین مراحل تولید مستند «وقتی که دارکوب‌ها می‌روند» از تولیدات مرکز گسترش

جایزه خلاقیت در سینما به محمد احسانی رسید

محمد احسانی موفق به کسب جایزه خلاقیت در بخش سینما از سازمان جهانی اسلامی برای آموزش و پرورش، علوم و فرهنگ (آیسسکو) شد.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ارتباطات و اطلاع‌رسانی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، محمد احسانی که این روزها آخرین مراحل تولید مستند «وقتی که دارکوب‌ها می‌روند» از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی را پشت سر می‌گذارد، موفق به کسب جایزه خلاقیت در بخش سینما از سازمان جهانی اسلامی برای آموزش و پرورش، علوم و فرهنگ (آیسسکو) شد.

این جایزه که در حوزه صلح و محیط زیست در سطح کشورهای اسلامی به محمد احسانی به نمایندگی از ایران تعلق گرفته است بخشی از جوایز سالانه خلاقیت و ابتکار این سازمان است که به برگزیدگان از میان کشورهای اسلامی اهدا می‌شود.

محمد احسانی در این جوایز فرهنگی در بخش فیلم، جایزه نخست خلاقیت سال ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است.

آیسسکو یا سازمان اسلامی، آموزشی، علمی و فرهنگی یک سازمان علمی، فرهنگی و آموزشی وابسته به سازمان کنفرانس اسلامی است که در مه ۱۹۷۹ تأسیس شد. مقر آن در رباط در مراکش قرار دارد و ۵۷ کشور اسلامی از جمله ایران عضو این سازمان هستند.

این سازمانی تخصصی تحت حمایت سازمان همکاری اسلامی (OIC) فعالیت می‌کند و در زمینه‌های آموزش، علوم، فرهنگ و ارتباطات در کشورهای اسلامی و به منظور حمایت و تقویت روابط بین کشورهای عضو به فعالیت مشغول است.

مستندهای چون «روزگاری هامون»، «کارون»، «دود»، «بانوی ارومیا»، «گنبد مینا»، «تبریز: تصاویر دنیای فراموش شده»، «ایدز ایران»، «رخش بر نقش» از جمله فیلم‌های محمد احسانی است که بخشی از آن به محیط زیست می‌پردازند.