کد خبر : 1417
تاریخ انتشار : سه شنبه 19 مرداد 1400 - 14:15

جانی دپ از جشنواره سن سباستین جایزه می‌گیرد

جانی دپ از جشنواره سن سباستین جایزه می‌گیرد

  جایزه دونوستیا جشنواره سن سباستین ۲۰۲۱ به جانی دپ اهدا می‌شود. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ددلاین، جشنواره فیلم سن‌سباستین که از ۱۷ تا ۲۵ سپتامبر (۲۶ شهریور تا ۳ مهر) برگزار می‌شود با اهدای جایزه دونوستیا از جانی دپ تجلیل می‌کند. این جشنواره ساعتی پیش با اعلام این خبر از جانی دپ به عنوان یکی از بااستعدادترین و همه‌کاره‌ترین بازیگران سینمای معاصر

 

جانی دپ از جشنواره سن سباستین جایزه می‌گیرد

جایزه دونوستیا جشنواره سن سباستین ۲۰۲۱ به جانی دپ اهدا می‌شود.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ددلاین، جشنواره فیلم سن‌سباستین که از ۱۷ تا ۲۵ سپتامبر (۲۶ شهریور تا ۳ مهر) برگزار می‌شود با اهدای جایزه دونوستیا از جانی دپ تجلیل می‌کند.

این جشنواره ساعتی پیش با اعلام این خبر از جانی دپ به عنوان یکی از بااستعدادترین و همه‌کاره‌ترین بازیگران سینمای معاصر یاد کرد و افزود این جایزه ۲۲ سپتامبر در سالن جشنواره کورسال به این بازیگر اهدا می‌شود.

دپ سال پیش در جشنواره فیلم اروپا حضور داشت و سال ۱۹۹۸ همراه تری گیلیام مهمان سن‌سباستین بود.

از برندگان اخیر جایزه دونوستیا می‌توان از ای تن هاوک، سیگورنی ویور، جودی دنچ، پنه‌لوپه کروز و ویگو مورتنسن یاد کرد.

با توجه به گرفتاری‌های حقوقی پرسروصدای اخیر دپ اهدای این جایزه می‌تواند برای برخی سوال‌برانگیز باشد اما سن سباستین نشان داده در سال‌های اخیر به این سروصداها بی‌توجه بوده و سال پیش جشنواره را با جدیدترین فیلم وودی آلن یعنی «فستیوال ریفکین» آغاز کرد.

دپ که از چهره‌های مشهور سینما و بازیگر فیلم‌هایی چون «دزدان دریایی کاراییب» و «ادوارد دست قیچی» بوده است به تازگی در نقش عکاس یوجین اسمیت در فیلم «میناماتا» جلوی دوربین رفت.

انتشار بی‌سروصدای این فیلم توسط استودیو ام‌جی‌ام کارگردان فیلم اندرو لویتاس را بر آن داشت که ادعا کند مشکلات حقوقی دپ موجب شده تا استودیو فیلم را دفن کند.