کد خبر : 998
تاریخ انتشار : دوشنبه 25 اسفند 1399 - 10:27

جایزه بهترین فیلم بخش آسیایی جشنواره هنگ کنگ به «آخر هفته» رسید

جایزه بهترین فیلم بخش آسیایی جشنواره هنگ کنگ به «آخر هفته» رسید

  فیلم کوتاه «آخر هفته» از جشنواره هنگ کنگ جایزه طلایی بهترین فیلم کوتاه بخش آسیایی را گرفت. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه «آخر هفته» عنوان اولین فیلم آریو متوقع است که در بخش رقابتی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی هنگ کنگ از میان ۱۰ فیلم فینالیست، جایزه طلایی

 

جایزه بهترین فیلم بخش آسیایی جشنواره هنگ کنگ به «آخر هفته» رسید

فیلم کوتاه «آخر هفته» از جشنواره هنگ کنگ جایزه طلایی بهترین فیلم کوتاه بخش آسیایی را گرفت.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی پروژه، فیلم کوتاه «آخر هفته» عنوان اولین فیلم آریو متوقع است که در بخش رقابتی بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی هنگ کنگ از میان ۱۰ فیلم فینالیست، جایزه طلایی بهترین فیلم کوتاه داستانی در بخش آسیایی را از آن خود کرد. همچنین فیلم‌های کوتاه «ملاقات»، «تابوت‌ساز» و «جهان مینا» به عنوان دیگر نمایندگان سینمای ایران در این جشنواره با دیگر آثار از سراسر جهان به رقابت پرداختند. اختتامیه این دوره از جشنواره که با حمایت سازمان هنری این کشور اداره می‌شود، مارس ۲۰۲۱ همزمان با نیمه اسفندماه سال جاری برگزار شد.

بازیگران فیلم کوتاه «آخر هفته» فردین قادری، مصطفی لطیفی خواه، سحر طاهرخانی، ملیحه اسفندیاری و بردیا شریعتی هستند.

در خلاصه داستان «آخر هفته» آمده است: «۲ خانواده برای گذراندن تعطیلات به پارک رفته‌اند ولی مشخص می‌شود که آنها برای کار دیگری آنجا هستند و …»

دیگر عوامل فیلم کوتاه «آخر هفته» عبارتند از طراحی و ترکیب صدا: پدرام بابایی، صدابردار: شهاب رضایی، جلوه‌های ویژه: مصطفی اوصانلو، مدیر تولید: آریانا نیکونژاد، مشاور رسانه‌ای: باران بن‌یاسین، دستیار فیلمبردار: آرمین متوقع، طراح پوستر: مریم برادران و مترجم: هدی عمیدی.

آریو متوقع که دانش آموخته مقطع کارشناسی فیلمبرداری سینما از دانشگاه سوره است، فیلمبرداری بیش از ۴۰ فیلم کوتاه را در کارنامه دارد و نویسندگی، تهیه کنندگی، فیلمبرداری، تدوین و طراحی صحنه و لباس را نیز در این فیلم به عهده داشته است.