کد خبر : 1851
تاریخ انتشار : دوشنبه 19 مهر 1400 - 14:39

حضور ۱۲ فیلم ایرانی در جشنواره «سائوپائولو»

حضور ۱۲ فیلم ایرانی در جشنواره «سائوپائولو»

 جشنواره بین‌المللی فیلم سائوپولو ۲۰۲۱ میزبان ۱۲ فیلم ایرانی از جمله «قهرمان» اصغر فرهادی است. به گزارش سنترسینماپرس، چهل و پنجمین دوره جشنواره سائوپائولو که از معتبرترین رویدادهای سینمای آمریکای جنوبی است، امسال از ۲۱ اکتبر تا ۳ نوامبر (۲۹ مهر تا ۱۲ آبان) میزبان فیلم‌های متعددی از سراسر جهان است. با اعلام فهرست فیلم‌های

جشنواره سائوپائولو

 جشنواره بین‌المللی فیلم سائوپولو ۲۰۲۱ میزبان ۱۲ فیلم ایرانی از جمله «قهرمان» اصغر فرهادی است.

به گزارش سنترسینماپرس، چهل و پنجمین دوره جشنواره سائوپائولو که از معتبرترین رویدادهای سینمای آمریکای جنوبی است، امسال از ۲۱ اکتبر تا ۳ نوامبر (۲۹ مهر تا ۱۲ آبان) میزبان فیلم‌های متعددی از سراسر جهان است.

با اعلام فهرست فیلم‌های حاضر در این رویداد، روشن شد علاوه بر «قهرمان» اصغر فرهادی، «بی همه چیز» ساخته محسن قرایی، «وقت جیغ انار» ساخته گراناز موسوی، «مجبوریم» ساخته رضا درمیشیان، «سگ‌ها دیشب نخوابیدند» ساخته رامین رسولی محصول ایران/ افغانستان و مستند «رادیوگرافی یک خانواده» ساخته فیروزه خسروانی محصول ایران/ نروژ در بخش چشم‌انداز بین‌المللی این جشنواره حضور دارند. علی مصفا با فیلم «غیاب» دیگر کارگردان ایرانی حاضر در این بخش است که فیلمش از سوی جمهوری چک در جشنواره شرکت کرده است.

در بخش رقابتی کارگردان‌های جدید نیز «نقطه پایانی» ساخته بردیا یادگاری و احسان میرحسینی محصول مشترک ایران/ آلمان، «انت‌های اوین» ساخته محمد و مهدی تراب بیگی، «جاده خاکی» از پناه پناهی، «بی‌آبان» از مهرداد کورش نیا و «زالاوا» از ارسلان امیری شرکت دارند.

امسال چهل و پنجمین دوره جشنواره فیلم سائوپائولو در برزیل برگزار می‌شود.