کد خبر : 698
تاریخ انتشار : چهارشنبه 24 دی 1399 - 12:40

حضور ۱۳ فیلم ایرانی در سیزدهمین جشنواره فیلم منار بلغارستان

حضور ۱۳ فیلم ایرانی در سیزدهمین جشنواره فیلم منار بلغارستان

سیزدهمین جشنواره فیلم خاورمیانه و شمال آفریقا موسوم به “منار”، از ۲۶ دی الی ۱۲ بهمن در بلغارستان برگزار خواهد شد. به گزارش سنترسینماپرس، به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان، حضور پرتعداد سینمای ایران در این دوره از جشنواره فیلم صوفیه بلغارستان باعث رونق سیزدهمین دوره این جشنواره شده است. با هماهنگیهای

حضور 13 فیلم ایرانی در سیزدهمین جشنواره فیلم منار بلغارستان

سیزدهمین جشنواره فیلم خاورمیانه و شمال آفریقا موسوم به “منار”، از ۲۶ دی الی ۱۲ بهمن در بلغارستان برگزار خواهد شد.

به گزارش سنترسینماپرس، به نقل از سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلغارستان، حضور پرتعداد سینمای ایران در این دوره از جشنواره فیلم صوفیه بلغارستان باعث رونق سیزدهمین دوره این جشنواره شده است.
با هماهنگیهای به عمل آمده از سوی سفارت جمهوری اسلامی ایران و رایزنی فرهنگی کشورمان در بلغارستان، در این دوره از جشنواره ۱۳ فیلم ایرانی به نمایندگی از سینمای کشورمان مشارکت خواهند داشت، به نحوی که این حضور پرتعداد فیلم های ایرانی باعث شده که کشورمان در میان کشورهای مشارکت کننده رتبه نخست مشارکت بیشترین فیلم را به خود اختصاص دهد.
فیلم‌های «شبی که ماه کامل شد» ساخته نرگس آبیار، «سال دوم دانشکده من» ساخته رسول صدر عاملی، «بی حسی موضعی» ساخته حسین مهکام، «سرخپوست» ساخته نیما جاویدی، «متری شیش و نیم» ساخته سعید روستایی، «چهل و هفت» ساخته احمد اطراقچی و علیرضا عطاالله تبریزی، «گورکن» ساخته کاظم ملایی، «مسخره باز» ساخته همایون غنی زاده، «جهان با من برقص» ساخته سروش صحت و فیلم‌های کوتاه «زنگ تفریح» ساخته نوید نیکخواه آزاد، «دیگری» ساخته سامان حسین‌پور و آکو زند کریمی، «حرکت» ساخته روزبه کاظمی، «بذار یه امشب بگذره» ساخته حامد قاسمی و «زائران» ساخته علی عسگری و فرنوش صمدی در این رویداد به نمایش در می‌آیند.
در این دوره از جشنواره علاوه بر فیلم های ایرانی فیلم هایی از آمریکا، اسپانیا، فرانسه، آرژانتین، استرالیا، ترکیه، عربستان، قزاقستان، قرقیزستان، افغانستان، فلسطین، تاجیکستان، مصر، مراکش، الجزایر و… حضور دارند.
به دلیل محدودیت های ناشی از اپیدمی کرونا و بسته بودن سینما ها در بلغارستان این دوره از جشنواره به صورت مجازی برگزار می گردد.
گفتنی است هر ساله در چارچوب جشنواره فیلم منار، فیلم های متعددی از کشورمان به نمایش در می آید که از  استقبال قابل توجه مخاطبان بلغاری برخوردار می شود.