کد خبر : 1588
تاریخ انتشار : شنبه 6 شهریور 1400 - 13:03

درام کره‌ای «صدای سکوت» برنده جایزه بهترین فیلم فستیوال فنتیژا

درام کره‌ای «صدای سکوت» برنده جایزه بهترین فیلم فستیوال فنتیژا

درام کره‌ای «صدای سکوت» برنده بزرگ فستیوال فنتیژا شد که هر سال در مونترال کانادا برگزار می‌شود. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم درام جنایی مستقل «صدای سکوت» ساخته هونگ اویی-جونگ کارگردان اهل کره جنوبی توانسته برنده جایزه بهترین فیلم فستیوال فنتیژا شود. این فیلم که نخستین ساخته هونگ بود، همچنین توانست در بخش بهترین بازیگر مرد هم

موفقیت درام کره‌ای در جشنواره فیلم مونترال

درام کره‌ای «صدای سکوت» برنده بزرگ فستیوال فنتیژا شد که هر سال در مونترال کانادا برگزار می‌شود.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از هالیوود ریپورتر، فیلم درام جنایی مستقل «صدای سکوت» ساخته هونگ اویی-جونگ کارگردان اهل کره جنوبی توانسته برنده جایزه بهترین فیلم فستیوال فنتیژا شود.

این فیلم که نخستین ساخته هونگ بود، همچنین توانست در بخش بهترین بازیگر مرد هم موفق شود و بازیگر آن یو آه-این برنده جایزه شد. «صدای سکوت» در این فستیوال رقابتی که در مونترال کانادا برگزار می‌شود توانست جایزه بهترین کارگردان را نیز به صورت مشترک با ایگو لگارتا سازنده فیلم خون‌آشامی «تمام ماه‌ها» ببرد.

لگارتا همچنین توانست با پروژه‌ای که محصول مشترک فرانسه و اسپانیا است به عنوان بهترین فیلم بین‌المللی جایزه مخاطبان را از آن خود کند. مارک اوبراین هم برای فیلمنامه «نیکوکاران» که یک تریلر روان‌شناختی به کارگردانی خودش بود، جایزه برد.

هیات داوران فستیوال فنتیژا جایزه بهترین موسیقی متن را به خاطر «‌جهنم‌شکن» به جان آدامز دادند. آدامز این فیلم را در همراهی با زلدا آدامز و توبی پوزر کارگردانی کرده است. این فیلم همچنین توانست جایزه بهترین بازیگر زن را برای زلدا آدامز به ارمغان بیاورد.

فنتیژای امسال چند جایزه مخاطبان جدید هم داشت که شامل جایزه بهترین فیلم سینمایی آسیایی می‌شد که به جونتا یاماگوچی کارگردان ژاپنی برای فیلم «فراتر از دو دقیقه ابدی» رسید. جایزه مخاطبان برای بهترین فیلم کانادایی هم به «رویاهای آتشین» فیلیپ مک‌کی اهدا شد.

فستیوال فیلم فنتیژا که کارش را از پنجم آگوست با فیلم متمرکز بر زامبی‌ها با عنوان «مغز یخی» از کبک شروع کرده بود، با پیش‌نمایش بین‌المللی «محافظان جنگ یاکایی بزرگ» ساخته تاکاشی مایک به اتمام رسید.

این جشنواره فیلم بین‌المللی از سال ۱۹۹۶ در مونترال برگزار می‌شود.