کد خبر : 1044
تاریخ انتشار : پنجشنبه 12 فروردین 1400 - 19:22

در قطعه هنرمندان برگزار شد؛ بدرقه احمد گنجی به خانه ابدی/ فقدان یک گنج بزرگ که دیگر نیست

در قطعه هنرمندان برگزار شد؛ بدرقه احمد گنجی به خانه ابدی/ فقدان یک گنج بزرگ که دیگر نیست

مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری مرحوم احمد گنجی هنرمند پیشکسوت نمایش های رادیویی روز پنجشنبه دوازدهم فروردین ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر زنده‌یاد احمد گنجی بازیگر و گوینده پیشکسوت اداره کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش صبح

بدرقه احمد گنجی به خانه ابدی/ فقدان یک گنج بزرگ که دیگر نیست

مراسم تشییع پیکر و خاکسپاری مرحوم احمد گنجی هنرمند پیشکسوت نمایش های رادیویی روز پنجشنبه دوازدهم فروردین ماه در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از روابط عمومی رادیو نمایش، مراسم تشییع و خاکسپاری پیکر زنده‌یاد احمد گنجی بازیگر و گوینده پیشکسوت اداره کل هنرهای نمایشی و رادیو نمایش صبح روز دوازدهم فروردین ماه ۱۴۰۰ در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد.

درمراسم امروز که با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و با حضور خانواده آن مرحوم و تعداد زیادی از مدیران صدا، همکاران و دوستداران آن هنرمند فقید برگزار شد، هنرمندانی چون حمید منوچهری، بیوک میرزایی، رامین پورایمان، فریدون محرابی، آشا محرابی، قربان نجفی، علی زرینی، محسن بهرامی، پریسا مقتدی، حمید یزدانی ابیانه، علی تاجمیر، عبدالعلی کمالی، حسین فلاح، مهرداد مهماندوست، احمد لشینی، سینا نیکوکار، حیدر صفدری، عباس توفیقی، محمد آقا محمدی، مجتبی طباطبایی، محمدرضا قلمبر، سعید سلطانی، مسعود زنوزی راد، ماندانا محسنی، ماندانا اصلانی، شهرام گیل آبادی، معصومه عزیز محمدی، سمیرا شکوهی، ژاله محمد علی، مجید حمزه، سعیده فرضی، نازنین حسن پور، شیما جان قربان، کامیار محبی، علی میلانی، احمد لشینی و تعداد دیگری از هنرمندان حضور داشتند.

مجید حمزه از هنرمندان پیشکسوت رادیو در حاشیه این مراسم گفت: امروز آمدیم احمد را بدرقه کنیم، اصلاً باور پذیر نیست، برای من احمد همان احمدی است که سالیان پیش با هم وارد رادیو شدیم و دوره‌ای را پشت سر گذاشتیم، کنار هم زندگی‌ها داشتیم، نمایش‌هایی که کار کردیم و آنچه که از خوب و بد بود در کنار یکدیگر داشتیم. احمد طی تمام این سال‌ها همان احمد بود، او انسانی پاک، دوست داشتنی و مهربان بود؛ از خصایص خوب او هر چه بگویم کم گفته‌ام، او طی این سال‌ها هیچ تغییری نکرد، همان جوانی که در کنار جوانی‌هایمان قرار گرفت، تا به امروز بود و اتفاقی که افتاد همه ما را شوکه کرد. ما نباید به این زودی آدمی مثل او را از دست می‌دادیم.

آشا محرابی بازیگر و کارگردان تئاتر نیز اظهار کرد: همیشه از این میزان درستی و راستی احمد گنجی آن هم در این زمانه متحیر بودم، مگر می‌شد در این دنیا تا این حد نیک و پاک بود، افسوس که رفتن او را باور نمی‌کنم

قربان نجفی از بازیگران شناخته شده نمایش‌های رادیویی نیز در این برنامه توضیح داد: احمد گنجی ناباورانه و با صلابت رفت همچون زندگی کردنش که بی اعتنا به هیاهوی توخالی جهان بود، تنها می‌ماند تحمل داغ رفتنش، احمد گنجی، گنج بزرگی است که دیگر نیست.

فریدون محرابی بازیگر هم با قدردانی از مقام هنری زنده یاد احمد گنجی گفت: احمد گنجی مردی همیشه مؤمن بود، باید بگویم حتی افسوس و فغان هم اندوه ما را تسکین نمی‌دهد، در گوشه‌ای از جهان، با حجمی به قدرت صدایش ایستاد، زمان با او مهربان می‌گذشت و حالا باید حسرت نداشتنش را هزار بار در استودیوی هشت رادیو نمایش تکرار کنیم.

حمید یزدانی ابیانه هم در این مراسم بیان کرد: احمد گنجی سالار صدای رادیو نمایش، قلبی مهربان و کلامی بی نظیر داشت، او تکرار نشدنی است.

سینا نیکوکار هم در بخش دیگری از مراسم اظهار کرد: متأسفانه شبکه رادیویی نمایش لطمه و ضربه بسیار سختی خورد، احمد گنجی عزیز دوست، همکار و رفیق همیشگی‌مان را از دست دادیم انشاالله که قرین رحمت الهی باشد.

شیما جان قربان از فعالان عرصه نمایش‌های رادیویی هم در این مراسم توضیح داد: حدود یازده سال افتخار داشتم در کنار احمد گنجی بوده، از او یاد بگیرم و این افتخار بزرگی برایم بود، اینکه آقای گنجی، علاوه بر اینکه انسان شریفی بود، هنرمند بزرگی بود و بسیار حرفه‌ای و کاربلد، کسی نبود که از ایشان بد بگوید، همه دوستش داشتند، آقای گنجی، یک مرجع و منبع برای همه ما بود و واقعاً متاثرم که آنقدر زود این مرد بزرگ را از دست دادیم، امیدوارم که روحشان در آرامش باشد، نام و یادشان همیشه در قلب ما جاودان است.