کد خبر : 3231
تاریخ انتشار : سه شنبه 11 بهمن 1401 - 20:32

دوستانی که جشنواره تئاتر فجر را تحریم کرده بودند هم آمدند!

دوستانی که جشنواره تئاتر فجر را تحریم کرده بودند هم آمدند!

دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر گفت: هنرمندان در جشنواره حضور یافتند؛ حتی خیلی از دوستانی که تحریم کرده بودند نیز به تماشای اجراها نشستند. کوروش زارعی دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر گفت: مردم استقبال خوبی از جشنواره داشتند؛ همگی شاهد حضور افراد در همه سالن‌ها از جمله وحدت، تئاتر شهر هستند که با استقبال

دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر گفت: هنرمندان در جشنواره حضور یافتند؛ حتی خیلی از دوستانی که تحریم کرده بودند نیز به تماشای اجراها نشستند.

کوروش زارعی دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر گفت: مردم استقبال خوبی از جشنواره داشتند؛ همگی شاهد حضور افراد در همه سالن‌ها از جمله وحدت، تئاتر شهر هستند که با استقبال پرشور مردم مواجه است.

او می گوید: جشنواره رونق خوبی داشته است و معمولا جوان‌ها حضور فعال و بیشتری داشته اند، اما حضور همه اقشار را شاهد هستیم.

وی افزود: حضور پرشور مردم در شب آخر را هم مشاهده کردید و الحمدالله جشنواره از رونق خوبی برخوردار است؛ در شب پایانی ظرفیت سالن‌ها به طور کامل پر بود و جشنواره با نشاط و رونق خوبی همراه بود.

باتوجه به تحریم جشنواره فجر توسط برخی از هنرمندان؛ شاهد حضور آن‌ها بوده‌ایم

وی در خصوص حضور یافتن هنرمندان و حواشی حضور هنرمندان در جشنواره تئاتر فجر این چنین گفت: هنرمندان در جشنواره حضور یافتند؛ خیلی از دوستانی که جشنواره و تئاتر را تحریم کردند با چهره‌های پوشیده و ماسک زده آمدند تا کسی آن‌ها را نشناسد و به تماشای اجرا نشستند.

زارعی ادامه داد: حتی بعضی از عکاسان زمانی از آن‌ها عکس می‌گرفتند؛ می‌گفتند از ما عکس نگیرید؛ این افراد حق دارند به هرحال دلشان برای تئاتر برای جشنواره تنگ شده است.

دلیل ممنوع بودن عکاسی در جشنواره چهل و یکم تئاتر فجر

وی در خصوص ممنوع بودن عکس‌برداری و فیلمبرداری در جشنواره حتی اجازه نداشتن خبرنگاران از عکاسی گفت: در سال‌های گذشته بعضی از این دوستان عکاس می‌آمدند و شیطنت‌هایی می‌کردند که امسال این حساسیت بیشتر است.

کوروش زارعی ادامه داد: برای مثال برخی از عکاسان هنگامی بازیگر غرق در اجرای خود است؛ آستین لباس او کمی بالا می‌رود و خب بعضی از افراد از این موضوعات عکس می‌گیرند و حاشیه سازی رخ می‌دهد؛ لذا جشنواره تیم دارد که آن دسته از عکاسان به دنبال حاشیه سازی نیستند، ولی هر عکاسی می‌تواند بیاید و عکس بگیرد؛ به همین دلیل سعی می‌کنیم نگذاریم عکاسی صورت گیرد تا حاشیه سازی رخ دهد.

قطعا برای جشنواره تئاتر فجر ضعف‌هایی داشته‌ایم

زارعی به عنوان دبیر این دوره از جشنواره تئاتر‌فجر در خصوص ضعف‌های احتمالی این دوره  و توصیه به دبیر سال آینده گفت: البته من دبیر امسال هستم و مشخص نیست دبیر سال آینده چه کسی هست؛ ما در کارمان ضعف‌هایی داشته‌ایم و بعد از جشنواره باید بنشینیم و کارشناسی کنیم تا ضعف‌هایمان را برطرف کنیم یا اگر در فستیوال دیگری دبیر بودم این ضعف‌ها نباشد یا به دبیر سال آینده این ضعف‌ها را اطلاع می‌دهیم.

جشنواره و هنر تعطیل نشدنی است

کوروش زارعی گفت:من آرزو می‌کنم استقبال جشنواره فیلم فجر خوب باشد و مردم رونقی که به جشنواره ما دادند را به فیلم فجر دهند و به سینما بروند و از آثار جدید سینمای ایران دیدن کنند و حضوری که در جشنواره تئاتر فجر داشتند در جشنواره موسیقی و فیلم فجر هم داشته باشند.

دبیر چهل و یکمین جشنواره تئاتر فجر می‌گوید: من فکر می‌کنم تحریم کردن جشنواره‌ها هیچ اتفاقی را رقم نمی‌زند و دل خود هنرمندان برای جشنواره‌های تئاتر، سینما و … تنگ خواهد شد‌

وی ادامه داد: سینما، موسیقی، تئاتر و دیگر حوزه‌ها راه خود را ادامه می‌دهند و پویایی خود را ادامه می‌دهند؛ چه تحریم بشود یا خیر هیچ وقت تعطیل نمی‌شوند.

زارعی افزود:، فکر می‌کنم اگر امسال تعطیل شود اما سال بعد چه می شود آیا هنرمندان ما در تئاتر فعالیت نمی کنند و نمایش روی صحنه نمی برند ؟ نمی‌دانم آیا بازار تعطیل است، اقتصاد تعطیل است؟ خیلی از این دوستان ما کارمند دولت هستند و دارند از دولت حقوق ماهانه می‌گیرند. اگر شما تحریم می‌کنید پس کار خود را ترک کنید و حقوق خود را از ارگان‌های دولتی دریافت نکنید.

وی در پایان صحبت‌های خود گفت: من مفهوم این واکنش ها را متوجه نمی شوم، اما امیدوارم دوستان هنرمند من راجع به این ماجرا کمی بیشتر ملاحظه و فکر کنند که شاید با این فکر کردن بلکه مسیر خود را تغییر دهند.