کد خبر : 1107
تاریخ انتشار : دوشنبه 13 اردیبهشت 1400 - 17:25

«دیو کش» سینماهای آمریکا را هم گرفت/ اقبال انیمیشن ژاپنی

«دیو کش» سینماهای آمریکا را هم گرفت/ اقبال انیمیشن ژاپنی

انیمیشن پرفروش ژاپنی پس از آنکه هفته پیش نتوانست جایگاه اول فروش آمریکا را از آن خود کند، این هفته صدر باکس آفیس را به تصرف خود درآورد. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ورایتی، انیمیشن اکشن ژاپنی «دیو کش: قطار موگِن» که هفته پیش گیشه‌های فروش آمریکا را به «مورتال کمبت» واگذار کرد، این

«دیو کش» سینماهای آمریکا را هم گرفت/ اقبال انیمیشن ژاپنی

انیمیشن پرفروش ژاپنی پس از آنکه هفته پیش نتوانست جایگاه اول فروش آمریکا را از آن خود کند، این هفته صدر باکس آفیس را به تصرف خود درآورد.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ورایتی، انیمیشن اکشن ژاپنی «دیو کش: قطار موگِن» که هفته پیش گیشه‌های فروش آمریکا را به «مورتال کمبت» واگذار کرد، این هفته با فروشی حدود ۶.۴ میلیون دلار که از فروش جمعه تا یکشنبه به دست آورده پرفروش‌ترین فیلم سینماهای آمریکا شد.

در حالت عادی این فروشی ناامیدکننده برای سینماهای آمریکاست اما در دوران پاندمی نتیجه وحشتناکی محسوب نمی‌شود. هنوز سوال‌های جدی برای بازگشت سینماها به وضعیت عادی مطرح است و همه منتظر فیلم‌های پرفروشی که باید تابستان امسال اکران شوند از جمله «یک جای کاملا ساکت ۲» و دنباله‌های «بیوه سیاه» و «سریع و خشمگین» هستند تا جانی به سینماها بدمند.

گفته شده اکنون ۵۷ درصد سالن‌های سینماهای آمریکا فعال هستند.

«دیو کش» که در ۱۹۱۵ سالن سینما در آمریکای شمالی اکران شده تاکنون فروشی ۳۴.۱ میلیون دلاری را در آمریکا و کانادا ثبت کرده است و با فروشی بیش از فروش «دراگون بال» که ۳۰ میلیون دلار فروخته بود سومین انیمه پرفروش در آمریکای شمالی شده است.

در مناطق دیگر نیز این انیمه موفق ظاهر شده و در ژاپن عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ سینمای این کشور را از آن خود کرده و بیش از ۳۶۸ میلیون دلار فروش داشته است. این انیمیشن با فروش ۴۲۳ میلیون دلاری پرفروش‌ترین انیمه ژاپنی دنیا شده است.

«مورتال کمبت» هم که اقتباسی از بازی مشهور در زمینه هنرهای رزمی است با فروش ۳۴ میلیون دلار در ۲ هفته موفق ظاهر شده است. این استقبال از آن جهت قابل توجه است که وارنر برادرز فیلم هایش را هم‌زمان در اچ‌بی‌او مکس هم در دسترس می گذارد.

در بازار جهانی این فیلم ۶۶ میلیون دلار بلیت فروخته است.

این ۲ فیلم «گودزیلا در برابر کونگ» را به جایگاه سوم فروش راندند و این فیلم با فروش ۲.۷ میلیون دلار دیگر مجموع فروشش در گیشه آمریکا را به ۹۰ میلیون دلار رساند.