کد خبر : 1134
تاریخ انتشار : دوشنبه 27 اردیبهشت 1400 - 17:34

راه‌یابی «کودتای ۵۳» از ایران به «کلوب صددرصدی‌ها»

راه‌یابی «کودتای ۵۳» از ایران به «کلوب صددرصدی‌ها»

فیلم «کودتای ۵۳» به «کلوب صددرصدی‌ها»ی وبسایت معتبر جهانی ارزیابی فیلم با عنوان «راتن تومیتوز» راه یافت. به گزارشسنترسینماپرس کلوب «صد در صدی‌ها» متشکل از مجموعه‌ای از فیلم‌های تاریخ سینماست که از نظر راتن تومیتوز به یک «تومیتومیتر» کامل دست یافته‌اند. اگر نقدهای مثبت یک فیلم حداقل ۶۰ درصد از نقدهای آن را تشکیل بدهد، فیلم مورد نظر «تازه» لقب می‌گیرد و

راه‌یابی «کودتای ۵۳» از ایران به «کلوب صددرصدی‌ها»

فیلم «کودتای ۵۳» به «کلوب صددرصدی‌ها»ی وبسایت معتبر جهانی ارزیابی فیلم با عنوان «راتن تومیتوز» راه یافت.

به گزارشسنترسینماپرس کلوب «صد در صدی‌ها» متشکل از مجموعه‌ای از فیلم‌های تاریخ سینماست که از نظر راتن تومیتوز به یک «تومیتومیتر» کامل دست یافته‌اند.

اگر نقدهای مثبت یک فیلم حداقل ۶۰ درصد از نقدهای آن را تشکیل بدهد، فیلم مورد نظر «تازه» لقب می‌گیرد و اگر این امتیاز را حفظ کند یک تومیتومیتر دریافت می‌کند و به کلوب صد در صدی‌ها راه می‌یابد.

در طول تاریخ سینمای جهان، تنها ۶۵ فیلم به چنین جایگاهی دست پیدا کرده‌اند که از جملهٔ آنها می‌توان به فیلم «رزمناو پوتمکین» سرگئی آیزنشتاین، «عصر جدید» چارلی چاپلین و فیلم «چهارصد ضربه» از فرانسوا تروفو اشاره کرد.

تنها دو فیلم ایرانی در فهرست فیلم‌های صد در صدی راتن تومیتوز قرار دارند: «چهارشنبه سوری» از اصغر فرهادی و «کودتای ۵۳» ساختهٔ تقی امیرانی.