کد خبر : 2225
تاریخ انتشار : چهارشنبه 13 بهمن 1400 - 13:15

رای‌گیری نهایی از اعضای آکادمی اسکار برای معرفی نامزدهای نهایی این جوایز سینمایی

رای‌گیری نهایی از اعضای آکادمی اسکار برای معرفی نامزدهای نهایی این جوایز سینمایی

.به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ایسنا، اعضای آکادمی که از ۲۷ ژانویه تا اول فوریه (۷ تا ۱۲ بهمن) رای‌های نهایی خود را در شاخه‌های مختلف به صورت آنلاین اعلام کردند و بر اساس این آرا، نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۲ روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) معرفی می‌شوند. در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی که فیلم

.به گزارش سنترسینماپرس به نقل از ایسنا، اعضای آکادمی که از ۲۷ ژانویه تا اول فوریه (۷ تا ۱۲ بهمن) رای‌های نهایی خود را در شاخه‌های مختلف به صورت آنلاین اعلام کردند و بر اساس این آرا، نامزدهای نهایی اسکار ۲۰۲۲ روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) معرفی می‌شوند.

در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی که فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی نماینده سینمای ایران است و از میان ۹۲ فیلم واجد شرایط به جمع ۱۵ نامزد اولیه راه یافته و تنها اعضایی مجاز به شرکت در رای‌گیری نهایی بودند که تمامی ۱۵ فیلم فهرست کوتاه را دیده باشند.

ماشین منو بران (ژاپن)، بدترین آدم دنیا (نروژ)، کوپه شمار ۶ (فنلاند)، من مرد تو هستم (آلمان)، رئیس خوب (اسپانیا)، دست خدا (ایتالیا)، کندو (کوزوو)، فرار (دانمارک)، آزادی بزرگ (اتریش)، زمین بازی (بلژیک)، بَره (ایسلند)، دعا برای ربوده‌شده (مکزیک)، لونانا: گاومیشی در کلاس درس (بوتان) و کلیسای جامع پلازا (پاناما) دیگر نامزدهای اولیه این شاخه هستند که شانس راهیابی به جمع نامزدهای نهایی این شاخه را دارند.

نامزدهایی نهایی اسکار ۲۰۲۲ روز ۸ فوریه ۲۰۲۲ (۱۹ بهمن) معرفی می‌شوند و مراسم اسکار نیز ۲۷ مارس ۲۰۲۲ (۷ فروردین) برگزار می‌شود.