کد خبر : 444
تاریخ انتشار : پنجشنبه 20 آذر 1399 - 9:46

ستایش از پوران درخشنده در جشنواره های فیلم هندوستان

ستایش از پوران درخشنده در جشنواره های فیلم هندوستان

به گزارش سنترسینماپرس ، نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا به مرور و بررسی آثار پوران درخشنده، کارگردان سینمای ایران می‌پردازد. در این برنامه که با حضور این کارگردان و فیلمنامه‌نویس برگزار می‌شود، تعدادی از فیلم‌های درخشنده از جمله «زیر سقف دودی»، «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»، «کودکان ابدی» و«رویای خیس» به نمایش درمی‌آید و بعد از

به گزارش سنترسینماپرس ، نوزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم داکا به مرور و بررسی آثار پوران درخشنده، کارگردان سینمای ایران می‌پردازد.

در این برنامه که با حضور این کارگردان و فیلمنامه‌نویس برگزار می‌شود، تعدادی از فیلم‌های درخشنده از جمله «زیر سقف دودی»، «هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند»، «کودکان ابدی» و«رویای خیس» به نمایش درمی‌آید و بعد از نمایش آثار، جلسات پرسش و پاسخ برپا خواهد شد.

پوران درخشنده در روزهای حضور در نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم «داکا»، مستر کلاس و ورک‌شاپ تخصصی سینمایی نیز برگزار می‌کند.

مسوولان برگزارکننده این رویداد سینمایی در حال ایجاد مقدمات لازم برای نخستین دوره ترکیبی این جشنواره شامل نمایش‌های مجازی و حضوری آثار شرکت کننده در جشنواره هستند.

نوزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم داکا با نمایش ۲۰۰ فیلم از کارگردانان ۶۰ کشور جهان در بخش‌های مختلفی از جمله رقابتی فیلم‌های آسیایی، سینمای جهان، مرور آثار، پانورامای بنگلادش، فیلم‌های کودکان، فیلمسازان زن، فیلم‌های کوتاه و مستقل و همچنین بخش فیلم‌های معنوی برگزار خواهد شد.

این رویداد سینمایی ۲۷ دی تا ۵ بهمن (۱۶ تا ۲۴ ژانویه سال ۲۰۲۱) به صورت فیزیکی و آنلاین در مراکز سینمایی آلینس فرانسس، ستار سینه‌پلاس، آکادمی شیلپاکالا، کتابخانه عمومی و نیز سالن اجتماعات موزه ملی هنر داکا در کشور بنگلادش برپا خواهد شد.

سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم گلوبال (Global) با آثار کارگردانان ۸۰ کشور جهان، در روزهای ۶ تا ۸ آذر (۲۶ تا ۲۸ نوامبر ۲۰۲۰) به‌صورت آنلاین در کشور هندوستان برگزار شد و پوران درخشنده، کارگردان باتجربه و سرشناس سینمای ایران که با تمام آثار سینمای‌اش به نمایندگی از سینمای ایران در این رویداد سینمایی حضور داشت، به دلیل تلاش‌های صادقانه در طی سال‌های مداوم کار در حوزه سینما و در ارتباط با مردم، جایزه این دوره جشنواره را از آن خود کرد.

مراسم اختتامییه سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم گلوبال، در روز جمعه ۷ آذر (۲۷ نوامبر ۲۰۲۰) در کشور هندوستان برگزار شد و جوایز این دوره از جشنواره، به برندگان بخش‌های مختلف اهدا شد.

جشنواره بین‌المللی فیلم گلوبال که هر ساله با همت مروه استودیو (Marwah Studios) برگزار می‌شود، یکی از بزرگترین جشنواره‌های فیلم در جهان به‌شمار می‌رود که جوهره و قدرت سینما را با همگرایی با جامعه جهانی در ارتباط با فیلمسازان دانشجو، علاقمندان به سینما و همچنین سینماگران جشن می‌گیرد و ایده اصلی آن، پرداخت حرفه‌ای داستانی مناسب است، که از طریق یک فیلم سینمایی درخشان، مخاطبان جهانی را نیز با خود همراه کند.

پوران درخشنده در حال حاضر، در مرحله پیش تولید فیلم سینمایی «هیس! پسرها گریه نمی‌کنند» قرار دارد، تا به همراه عوامل حرفه‌ایش در شرایط مناسب و بر اساس رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌زودی شروع به فیلمبرداری آن کنند.