کد خبر : 2623
تاریخ انتشار : جمعه 17 تیر 1401 - 8:19

شهرام مکری از داوران هفتاد و پنجمین دوره برگزاری جشنواره لوکارنو ۲۰۲۲ شد

شهرام مکری از داوران هفتاد و پنجمین دوره برگزاری جشنواره لوکارنو ۲۰۲۲ شد

جشنواره فیلم لوکارنو پس از معرفی اسامی فیلم‌های حاضر در این دوره، اسامی داوران را نیز اعلام کرد و از شهرام مکری به عنوان یکی از ۳ داور بخش فیلم‌های اول نام برد. به گزارش سنترسینماپرس به نقل از سایت جشنواره، دیروز هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم لوکارنو اسامی داوران و فیلم‌های حاضر در

جشنواره فیلم لوکارنو پس از معرفی اسامی فیلم‌های حاضر در این دوره، اسامی داوران را نیز اعلام کرد و از شهرام مکری به عنوان یکی از ۳ داور بخش فیلم‌های اول نام برد.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از سایت جشنواره، دیروز هفتاد و پنجمین دوره جشنواره فیلم لوکارنو اسامی داوران و فیلم‌های حاضر در این دوره را اعلام کرد.

شهرام مکری از ایران یکی از ۳ داوری است که بخش فیلم‌های اول امسال را داوری می‌کند.

جشنواره فیلم لوکارنو در توضیح این بخش گفته: جشنواره فیلم لوکارنو یک قلمرو پرجنب و جوش اکتشافی است که همواره از استعدادهای جدید در سراسر جهان حمایت کرده و به همین دلیل هر سال هیات داورانی متشکل از ۳ شخصیت از دنیای سینما، فرهنگ، و روزنامه‌نگاری و نقد فیلم انتخاب می‌شوند تا بهترین‌های این بخش را انتخاب کنند.

امسال در کنار شهرام مکری به عنوان فیلمنامه‌نویس و کارگردان از ایران، بو جون‌فنگ کارگردان سنگاپوری و مدلین رابرت تهیه‌کننده فرانسوی به عنوان داوران فیلم اول انتخاب شده‌اند تا جایزه ای به مبلغ ۱۵ هزار فرانک سوییس را به کارگردانی بدهند که بهترین فیلم اولی را در بخش بین‌المللی یا دیگر بخش‌های جشنواره، به جز پانورامای سوییس، ارایه کرده باشد.

هیات داوران بخش اصلی نیز به ریاست میشل مارکت تهیه کننده سوییسی در کنار پرانو بیلی-باند فیلمساز انگلیسی، آلن ژیرودی کارگردان فرانسوی، ویلیام هوربرگ تهیه کننده آمریکایی و لورا سامانی کارگردان ایتالیایی؛ برنده جایزه پلنگ طلایی به ارزش ۷۵ هزار فرانکی برای بهترین فیلم و جایزه ویژه هیات داوری به ارزش ۳۰ هزار فرانکی را (که هر دو به صورت مشترک بین کارگردان و تهیه کننده تقسیم می‌شود)، معرفی می‌کنند. این داوران بهترین کارگردان، بهترین بازیگر مرد و زن را نیز معرفی می کنند.

هفتاد و پنجمین دوره جشنواره لوکارنو از ۳ تا ۱۳ آگوست (۱۲ تا ۲۲ مرداد) در سوییس برپا خواهد شد و در فهرست فیلم‌های منتخب امسال این جشنواره فیلمی از ایران جای ندارد.