کد خبر : 668
تاریخ انتشار : چهارشنبه 17 دی 1399 - 8:41

فیلم سینمایی «راند چهارم» علیرضا امینی راهی جشنواره سی و نهم فیلم فجر شد

فیلم سینمایی «راند چهارم» علیرضا امینی راهی جشنواره سی و نهم فیلم فجر شد

  فیلم سینمایی «راند چهارم» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا امینی و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته فرم حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده است، این فیلم برای رقابت در مهمترین رویداد سینمایی کشور آماده می شود. سنترسینماپرس– سینمای کشور طی نیمه اول سال ۹۹ با چالش‌های فراوانی روبرو بوده است، بروز

 

فیلم سینمایی «راند چهارم» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا امینی و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته فرم حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده است، این فیلم برای رقابت در مهمترین رویداد سینمایی کشور آماده می شود.

سنترسینماپرس– سینمای کشور طی نیمه اول سال ۹۹ با چالش‌های فراوانی روبرو بوده است، بروز و شیوع بیماری کرونا از اسفند ماه سال گذشته چرخ تولید و اکران در سینما را به طور کامل متوقف کرد و به اذعان بسیاری از کارشناسان ضربه طولانی مدتی را بر بدنه این هنر وارد کرد.

حال پس از مدتها انتظار دو روز پیش بالاخره بعد از گذشت ماه‌ها فراخوان سی و نهمین جشنواره فیلم فجر منتشر شد، فراخوانی که در نوع خود می تواند امید به آینده سینما در سال جاری را زنده نگه دارد.

در این میان کارگردانان جوان و پیشکسوت سینما با توجه به اعلام رییس سازمان سینمایی مبنی بر قطعی بودن برگزاری جشنواره فیلم فجر پیش تولید آثار خود را آغاز کرده اند و سینما بار دیگر با سرعت به سمت مسیر همیشگی تولید و عرضه قرار گرفته است.

محمدحسین مهدویان، رضا میرکریمی، مانی حقیقی، مرتضی علی عباس میرزایی، وحید جلیلوند، محسن قرایی، اصغر فرهادی، آرش انیسی، مهدی جعفری و نیما جاویدی از جمله کارگردانان سرشناسی هستند که هم اکنون پیش تولید و یا تولید آثار سینمایی خود را آغاز کرده اند.

فیلم سینمایی «راند چهارم» به نویسندگی و کارگردانی علیرضا امینی و تهیه‌کنندگی مرتضی شایسته فرم حضور در سی و نهمین جشنواره فیلم فجر را پر کرده است، این فیلم برای رقابت در مهمترین رویداد سینمایی کشور آماده می شود.

فیلم سینمایی «راند چهارم»

«راند چهارم» دوازدهمین ساخته سینمایی علیرضا امینی محسوب می‌شود. امینی در سال ۱۳۷۹ کار جلوه‌های ویژه فیلم هفت پرده را انجام داد و در سال ۱۳۸۰ فیلم‌نامه ی نامه‌های باد را نوشت و آن کارگردانی و تدوین نمود و موفق به دریافت سیمرغ بلورین بهترین اثر هنر و تجربه را از بیست و یکمین جشنواره فیلم فجر شد سپس فیلم‌های کنار رودخانه، دانه‌های ریز برف کنار رودخانه، زمان می‌ایستد، فقط چشم‌هاتو ببند و استشهادی برای خدا را ساخت.

جمشید هاشم پور، پژمان بازغی، الهه حصاری، آناهیتا درگاهی، علی اوجی، شکیلا سماواتی، زهرا میرزایی، علی کریمی،مرتضی علی آبادی، پروین ملکی، یزدان فتوحی، مرتضی رحیمی، محمدرضا موهبتی، محمد جهانشاهی، علی اخوان، پژواک ایمانی، سعید کریمی، رایان سرلک و روشا شیرین بازیگران «راند چهارم» را تشکیل می‌دهند.

راند چهارم

«راند چهارم» به عنوان جدیدترین علیرضا امینی مراحل پایانی فنی خود را پشت سر گذاشته و در مرحله آهنگسازی سیاوش امامی و صداگذاری توسط علیرضا علویان قرار دارد.

فیلم «راند چهارم» با فیلمنامه‌ای از امینی و مهدی کوشکی، از فضایی شهری و قصه ملودرام اجتماعی برخوردار است که در دی‌ماه ۹۸ کلید خورد و اواخر سال گذشته به اتمام رسید.