کد خبر : 344
تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 آذر 1399 - 17:37

محمدحسین فرحبخش: شهید فخری زاده از ارزشهای این سرزمین است متاسفم برای بعضی هنرمندان که می ترسند پیام تسلیت بدهند

محمدحسین فرحبخش: شهید فخری زاده از ارزشهای این سرزمین است متاسفم برای بعضی هنرمندان که می ترسند پیام تسلیت بدهند

به گزارش سنترسینماپرس ، محمدحسین فرحبخش، تهیه‌کننده و کارگردان سینما با اشاره به شهادت محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و واکنش طیف‌های مختلف ازجمله هنرمندان به این ماجرا گفت: فردی مثل شهید فخری‌زاده عصاره این مملکت هستند و ربطی به دولت و حکومت هم ندارند. اینها چهره‌هایی ممتاز و برای ابدیت هستند. امثال او دست کمی

به گزارش سنترسینماپرس ، محمدحسین فرحبخش، تهیه‌کننده و کارگردان سینما با اشاره به شهادت محسن فخری‌زاده، دانشمند هسته‌ای و واکنش طیف‌های مختلف ازجمله هنرمندان به این ماجرا گفت: فردی مثل شهید فخری‌زاده عصاره این مملکت هستند و ربطی به دولت و حکومت هم ندارند. اینها چهره‌هایی ممتاز و برای ابدیت هستند. امثال او دست کمی از دانشمندان بزرگ دنیا مثل ادیسون و غیره ندارند.

اگر مملکت ما سقوط نکرده به خاطر امثال فخری‌زاده‌هاست

وی افزود: متأسفم که بگویم افراد نادان و احمقی در میان همکاران هنری ما چنین شخصیت‌هایی را به این خط فکری و آن دیگری ربط می‌دهند و انگار می‌ترسند پیامی درباره مقام و شهادت او منتشر کنند. درحالی‌که یکی مثل این دانشمند شهید پشتوانه امنیت ایران هستند.

فرحبخش یادآور شد: مملکت ما چهل سال تحت تحریم و این چندساله که دیگر مافوق تحریم است. اگر مملکت ما سقوط نکرده به‌خاطر امثال فخری‌زاده‌هاست.

کارگردان فیلم سینمایی «مستانه» اشاره داشت: اگر یک کشور مثلا کشوری اروپایی را به اندازه ما تحریم می‌کردند، از ریشه از هم می‌پاشید چه برسد به کشورهای منطقه که تکلیفشان مشخص است. با این حال متأسفانه از نادانی برخی از رفقای هنرمند ماست که انگار نمی‌خواهند مثل وسط میدان بیایند و ابراز عقیده کنند.

فرحبخش با بیان اینکه امنیت کشور ما مدیون تلاش‌های افرادی همچون شهید فخری‌زاده است گفت: ما از این جنس افراد کم داریم بنابراین معتقدم که از دست دادن اینها شوخی نیست. نه فقط برای ملت ما بلکه برای همه مسلمانان یک صدمه است.

دنیا پی به بزرگی و جایگاه این دانشمند برده اما هنرمندان نه!

کارگردان فیلم «خصوصی» تأکید کرد: فیلمسازی مثل من که از هیچ جناحی خط نگیرد رک حرفش را می‌زند و به چنین شخصیت‌هایی تمام قد احترام می‌گذارد. امثال شهید فخری‌زاده در دسته این حزب و آن حزب سیاسی نمی‌گنجد و چه بسا خطش را خط مردم و خدا می‌داند.

فرحبخش با خطاب قرار دادن هنرمندان و سلبریتی‌ها گفت: چطور وقتی یکی مثل مارادونا فوت می‌کند که بالاخره همه می‌دانند فساد اخلافی دارد، برایش همه‌جوره بزرگداشت می‌گیرید و فضای مجازی را پر از عکس و فیلم او می‌کنید اما سراغ شخصی بزرگی مثل شهید فخری‌زاده نمی‌روید!؟

وی این گونه نیز تأکید داشت: این شهید دانشمندی است که دنیا پی به بزرگی و جایگاهش برده است اما انگار برخی از همکاران ما همچنان هم نمی‌خواهند بفهمند. می‌دانم بسیاری از هنرمندان جایگاه و قدر چنین اشخاصی را می‌دانند؛ حرفم با اقلیت دیگری است که باید قدر چنین دانشمندانی را بدانند و صراحتا بروز دهند.

منبع : آنا