کد خبر : 1843
تاریخ انتشار : پنجشنبه 15 مهر 1400 - 7:18

محمدرضا کریمی صارمی: ۶ فیلمساز مطرح سینمای ایران برای کانون پرورش فکری فیلم می‌سازند/ رونمایی از انیمیشن بچه زرنگ در جشنواره فیلم فجر

محمدرضا کریمی صارمی: ۶ فیلمساز مطرح سینمای ایران برای کانون پرورش فکری فیلم می‌سازند/ رونمایی از انیمیشن بچه زرنگ در جشنواره فیلم فجر

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از همکاری این مرکز با ۶ فیلمساز شناخته‌شده سینمای ایران برای ساخت فیلم‌های سینمایی خبر داد. «محمدرضا کریمی صارمی» معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خصوص پروژه‌های سینمایی آتی کانون گفت: یکی از واحدهای زیرمجموعه معاونت تولید در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان،

6 فیلمساز مطرح سینمای ایران برای کانون پرورش فکری فیلم می‌سازند/ رونمایی از نخستین انیمیشن سه‌بعدی کانون در جشنواره فیلم فجر

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از همکاری این مرکز با ۶ فیلمساز شناخته‌شده سینمای ایران برای ساخت فیلم‌های سینمایی خبر داد.

«محمدرضا کریمی صارمی» معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خصوص پروژه‌های سینمایی آتی کانون گفت: یکی از واحدهای زیرمجموعه معاونت تولید در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، اداره کل سینمایی و تئاتر است. وظیفه دائمی این اداره کل این است که در حوزه سینما و تئاتر فعالیت‌های پررنگ و ثمربخشی داشته باشد.

وی افزود: یکی از فعالیت‌های شصت‌گانه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، تولید و نمایش فیلم است. احتمالاً مطلع هستید که کانون طی پنجاه سال اخیر بالغ بر ۵۰۰ فیلم اعمّ از سینمایی، کوتاه و مستند تولید کرده است. امسال نیز طبق روال سال‌های گذشته، نسبت به تولید فیلم‌های مرتبط به حوزه کودک و نوجوان اقدام خواهیم کرد.

سینما , سینمای ایران , انیمیشن , کانون پرورش فکری , جشنواره فیلم فجر ,

کریمی صارمی بیان کرد: امسال قالب جدیدی را در تولیداتمان تجربه خواهیم کرد و آن ساخت یک سریال است که براساس انیمیشن سینمایی «بچه زرنگ» تولید خواهد شد. انیمیشن «بچه زرنگ» اولین انیمیشن ۳d کانون است که بسیار به آن امید داریم. اکنون تمام مراحل فنی این انیمیشن به پایان رسیده است و آماده اکران در جشنواره فیلم فجر است و گمان می‌کنم نخستین اکران این انیمیشن نیز در همین جشنواره باشد.

وی درباره روند تولید سریال «بچه زرنگ» نیز گفت: ساخت سریال «بچه زرنگ» به تهیه‌کنندگی «حامد جعفری» و کارگردانی «هادی محمدیان» در میانه راه قرار دارد. این سریال در نوع خود مدیایی جدید به شمار می‌آید و بنا داریم پیوست فرهنگی آن را نیز در اقلام و کالاهایمان داشته باشیم. برای این منظور، نزدیک به چهارصد عنوان کالا اعم از: البسه، لوازم تحریر و نوشت‌افزار و… در نظر گرفته‌ایم و در حال ارائه آنها به تولیدکنندگان خاص هستیم تا بدین‌وسیله بتوانیم بستر مناسبی را برای معرفی کاراکترهای ایرانی فراهم کنیم.

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش دیگری از سخنان خود به توصیف فعالیت‌های کانون در زمینه ساخت فیلم کوتاه پرداخت و در این‌باره یادآور شد: در حوزه فیلم کوتاه همواره از بهترین فیلمسازان و انیماتورهای برگزیده در جشنواره‌های سینمایی برای همکاری با کانون دعوت می‌کنیم. ازجمله این انیماتورها استاد «عبدالله علی‌مراد»، «پریسا جعفری» و… هستند که اثر تازه استاد علی‌مراد هفته گذشته به پایان رسید.

سینما , سینمای ایران , انیمیشن , کانون پرورش فکری , جشنواره فیلم فجر ,

کریمی صارمی در ادامه به برنامه‌های آتی کانون برای ساخت فیلم‌های بلند سینمایی اشاره کرد و افزود: نخستین فیلم بلند سینمایی که در حال برنامه‌ریزی برای تولید آن هستیم، فیلمی به کارگردانی «رسول صدرعاملی» است که براساس یکی از رمان‌های پرمخاطب حوزه نوجوان کانون به نام «زیبا صدایم کن» ساخته خواهد شد. اکنون فیلمنامه این اثر نوشته و آماده شده است و در انتظار تأمین اعتبارات لازم برای کلید زدن آن هستیم.

وی سپس به اسامی فیلمسازان دیگری که قرار است در آینده با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان همکاری داشته باشند اشاره کرد و گفت: «مازیار میری» فیلم سینمایی «دشتبان» را خواهد ساخت که اکنون نگارش فیلمنامه این اثر به پایان رسیده است. «ابراهیم فروزش» رمان «پریانه‌های لیاسندماریس» که یکی از رمان‌های پرمخاطب کانون به شمار می‌آید را برای ساخت فیلم سینمایی انتخاب کرده است. «فریدون حسن‌پور» درباره تریلی تماشاخانه‌های سیار کانون و واقعیت‌هایی که درباره آن وجود دارد، درام خوبی را به رشته تحریر درآورده‌اند. «بیژن میرباقری» فیلمنامه خوبی به نام «عطا» را در دست تدارک دارد و در نهایت «محمدرضا عرب» نیز از میان کتاب‌های کانون دو کتاب را انتخاب کرده است. همچنین فیلمنامه بسیار خوبی به نام «بچه‌های هور» نیز در دست داریم که تصویب شده است و به امید خدا این فیلمنامه نیز به اثری سینمایی تبدیل خواهد شد.

سینما , سینمای ایران , انیمیشن , کانون پرورش فکری , جشنواره فیلم فجر ,

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بخش پایانی سخنان خود درباره زمان ساخت فیلم‌های مذکور، خاطرنشان کرد: برای ساخت فیلم‌هایمان به دنبال همیار هستیم. در گذشته همکاری‌های مشترک خوبی با بنیاد سینمایی فارابی داشتیم و امیدواریم بتوانیم فیلم‌های جدیدمان را هم در قالب تولیدات مشترک بسازیم.