کد خبر : 2864
تاریخ انتشار : چهارشنبه 4 آبان 1401 - 15:10

مشکل نمایش عمومی کمدی سیاسی «چپ، راست» حل شد

مشکل نمایش عمومی کمدی سیاسی «چپ، راست» حل شد

سنترسینماپرس نوشت: شنیده‌ها حاکی از آن است که مشکل اکران عمومی کمدی «چپ، راست» به‌عنوان یکی از بخت‌های مهم گیشه امسال، رفع شده و این فیلم، خود را آماده نمایش عمومی کرده است. اسفند ماه ۱۴۰۰، همه نشانه‌ها حاکی از انتخاب کمدی سیاسی حامد محمدی به‌عنوان یکی از گزینه‌های اکران نوروزی بود. این فیلم حتی

سنترسینماپرس نوشت: شنیده‌ها حاکی از آن است که مشکل اکران عمومی کمدی «چپ، راست» به‌عنوان یکی از بخت‌های مهم گیشه امسال، رفع شده و این فیلم، خود را آماده نمایش عمومی کرده است.

اسفند ماه ۱۴۰۰، همه نشانه‌ها حاکی از انتخاب کمدی سیاسی حامد محمدی به‌عنوان یکی از گزینه‌های اکران نوروزی بود. این فیلم حتی در اسفند ۹۹ موفق به دریافت پروانه نمایش شد اما وجود برخی صحنه‌ها سبب شد تا این فیلم از گردونه اکران نوروزی ۱۴۰۱ حذف شده و شورای پروانه نمایش، خواستار بازبینی مجدد فیلم شد.

در این میان، برخی رسانه‌ها، خبر از توقیف همیشگی این کمدی دادند اما تلاش سازمان سینمایی مبنی بر رفع مشکل فیلم‌های مساله‌دار، متوجه این فیلم شد و طبق اطلاعاتی که به دست خبرنگار ایرنا رسیده، مشکل نمایش عمومی این فیلم رفع شده و اکنون همه چیز بستگی به تهیه‌کننده و پخش‌کننده این فیلم دارد که چه موقع، درخواست خود را در شورای صنفی نمایش ثبت کرده و زمان نمایش فیلم خود را اعلام کنند.

کمدی سیاسی چپ، راست داستان یک زوج اصول‌گرا با بازی رامبد جوان و سارا بهرامی و یک زوج اصلاح‌طلب با بازی پیمان قاسم‌خانی و ویشکا آسایش است که متوجه می‌شوند فرزند آنها چند سال پیش در بیمارستان، جابه‌جا شده است.

برخی از افرادی که فیلم را دیده‌اند عنوان کرده‌اند که فیلم به لحاظ جریان کمدی خود، می‌تواند مخاطبان بسیاری را به سینماها کشانده و یکی از پرفروش‌ترین آثار چند سال اخیر سینمای ایران باشد. عده‌ای نیز فیلم را ادامه خوبی برای فیلم مارمولک عنوان کرده‌اند.

با توجه به تمام این تعاریف باید اذعان کرد که این کمدی سیاسی، یکی از اصلی‌ترین بخت‌های سینمای کشور برای رسیدن به دوران رونق نسبی خود است. رونقی که بسیار بعید است منوچهر محمدی را راضی کند تا قانع به نمایش فیلم خود در شرایط فعلی شود. البته که نمایش این اثر تا پیش از جشنواره فجر امسال، احتمالا قطعی به نظر می‌رسد.

در چپ، راست که زمستان سال ۹۸ و در سکوت کامل خبری جلوی دوربین رفت، پیمان قاسم‌خانی، رامبد جوان، ویشکا آسایش، سارا بهرامی، ستاره اسکندری، سروش صحت و مونا فرجاد به ایفای نقش پرداخته‌اند.