کد خبر : 1144
تاریخ انتشار : سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 - 14:03

نان مقدس» در ایتالیا برگزیده شد

نان مقدس» در ایتالیا برگزیده شد

«نان مقدس» ساخته رحیم ذبیحی دو جایزه از شصت و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» در کشور ایتالیا را به خود اختصاص داد. به گزارش سنترسینماپرس فیلم مستند «نان مقدس» به کارگردانی زنده‌یاد رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی، جایزه طلایی بهترین فیلم و نیز جایزه صلح و حقوق بشرِ بخش مسابقه اصلی شصت

فیلم سینمایی نان مقدس

«نان مقدس» ساخته رحیم ذبیحی دو جایزه از شصت و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» در کشور ایتالیا را به خود اختصاص داد.

به گزارش سنترسینماپرس فیلم مستند «نان مقدس» به کارگردانی زنده‌یاد رحیم ذبیحی و به تهیه‌کنندگی تورج اصلانی، جایزه طلایی بهترین فیلم و نیز جایزه صلح و حقوق بشرِ بخش مسابقه اصلی شصت و نهمین جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» در کشور ایتالیا را گرفت.

این مستند برای تصاحب این جوایز با ۱۳ فیلم از کشورهای مختلف جهان، از جمله؛ فرانسه، مراکش، سوئیس، ایتالیا، اروگوئه، آلمان، اسپانیا، اوکراین، اتریش، آمریکا، لهستان، بلغارستان، گرینلند، چین و بلژیک به رقابت ‌پرداخت.

پخش بین‌المللی این اثر مستند، به عهده شرکت «تصویر گستر الهه پارسی» (الی ایمیج) به مدیریت الهه نوبخت است.

«آن دلست» از فرانسه، «سینزیا آنجلینی» از ایتالیا، «ماورا دلپرو» از ایتالیا، «امیل هرتلینگ پرونارد» از کشور دانمارک و «ناهوئل اوریا» تهیه‌کننده و مدیر هنری از کشور آرژانتین، اعضای هیئت داوران بخش رقابتی اصلی جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» را تشکیل می دادند.

جشنواره بین‌المللی فیلم «ترنتو» قدیمی‌ترین رویداد سینمایی اروپا با موضوع فرهنگ کوه، طبیعت، ماجراجویی و اکتشاف به‌شمار می‌رود؛ شصت و نهمین دوره این جشنواره با نمایش ۱۰۰ اثر از کارگردانان کشورهای مختلف جهان در هشت بخش مختلف از جمله؛ بخش های رقابتی اصلی «فیلم‌های مستند بلند و کوتاه»، «نمایش ویژه»،  «سرزمین‌های بلند»، «فیلم‌های سینمایی»، «آینده مردم در سرزمین‌های کوهستانی»، «داستان‌ها و نویسندگان»، «مستندهای محیط زیستی و تغییرات آب و هوایی» و همچنین بخش «مقصد گرینلند» از  (۹ تا ۱۶ می (۱۹ تا ۲۶ اردیبهشت) به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت آنلاین در شهر ترنتو در شمال کشور ایتالیا برگزار شد.