کد خبر : 2917
تاریخ انتشار : پنجشنبه 26 آبان 1401 - 17:34

نگاهی به وضعیت جدیدترین فیلم در سینما/ پژمان جمشیدی و امیرحسین آرمان هم درگیر شلوغی‌ها شدند/میزان فروش فاجعه است

نگاهی به وضعیت جدیدترین فیلم در سینما/ پژمان جمشیدی و امیرحسین آرمان هم درگیر شلوغی‌ها شدند/میزان فروش فاجعه است

فیلم سینمایی «بخارست»به کارگردانی سید مسعود اطیابی بر خلاف آنچه تصور می‌شد که در روز اول اکران فروش فوق‌العاده‌ای داشته باشد، پیش نرفت و فروش ضعیفی را تجربه کرد. مهسا بهادری: فیلم سینمایی «بخارست» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی، قرار بود نوزدهم آبان روی پرده سینما برود، اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت ۲۳ آبان

پژمان جمشیدی و امیرحسین آرمان هم درگیر شلوغی‌ها شدند/میزان فروش فاجعه است

فیلم سینمایی «بخارست»به کارگردانی سید مسعود اطیابی بر خلاف آنچه تصور می‌شد که در روز اول اکران فروش فوق‌العاده‌ای داشته باشد، پیش نرفت و فروش ضعیفی را تجربه کرد.

مهسا بهادری: فیلم سینمایی «بخارست» به کارگردانی سیدمسعود اطیابی، قرار بود نوزدهم آبان روی پرده سینما برود، اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت ۲۳ آبان روی پرده سینما رفت. فیلمی که با هدف بهبود اوضاع فروش گیشه در سینما اکران شد اما تا اینجای کار فقط ۶۳میلیون تومان فروش را برای گیشه خود ثبت کرد.

رقمی که به نظر می‌رسید قابل قبول باشد اما وقتی از علی سرتیپی مدیر عامل پردیس سینمایی کوروش پرسیدیم که آیا این فروش قابل قبول است اعلام کرد که به هیچ عنوان این رقم قابل پذیرش نیست و بیشتر شبیه یک شوخی است.

میزان فروش فیلم «بخارست» در روز اول را با دو فیلم «دینامیت» و «انفرادی» مقایسه کردیم که اولی در سال۱۴۰۰ اکران شد و در مجموع ۵۸ میلیارد و ۱۷۷ میلیون تومان فروش داشت. فیلم دوم نیز ۷۳ میلیارد و ۲۴۱ میلیون در سال ۱۴۰۱ فروش داشت.

در اولین روز اکران «دینامیت» ۲۲میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و «انفرادی»۳۷۲ میلیون تومان فروش داشت. ممکن است در ظاهر این ارقام بسیار کم باشد اما نباید فراموش کرد که هر دو فیلم در بحرانی‌ترین شرایط سینماها و برای نجات گیشه اکران شدند.

«دینامیت» در زمان اکران خود پس از ۲سال در سالن‌های سینما را باز کرد و «انفرادی» هم در شرایط فروش بسیار کم سالن‌های سینما یک امیدی برای گیشه و سینماداران به حساب می‌آمد و حالا در این ایام که در دو ماه گذشته مجموع فروش فیلم‌های سینمایی در مدت هفت روز بیشتر از ۵ میلیارد تومان نشده است، مسئولان شورای صنفی نمایش، با توجه به سابقه فروش فیلم‌های اطیابی تصمیم گرفتند که «بخارست» را روی پرده سینما ببرند؛ اما برخلاف آنچه که تصور می‌شد، این فیلم نتوانست فروش بالایی را تجربه کند.

علی سرتیپی در توضیح بیشتر ناموفق بودن«بخارست» در روز اول اکران می‌گوید: «این میزان از فروش برای اولین روز اکران فیلمی مانند«بخارست» که در روز سه شنبه اکران شده، بسیارفاجعه است، چون در شرایط فعلی سینماها تعطیل است. فیلم در شرایط عادی و در روز سه شنبه، باید فروشی بیش از یک میلیارد تومان داشته باشد. ۶۳ میلیون تومان برای یک روز در سراسر ایران که اصلا رقمی نیست، این فیلم دست‌کم فقط در سینمای کوروش باید ۱۵۰ میلیون تومان می‌فروخت.اما نفروخت، چون فروش فیلم‌ها در این شرایط بسیار ضعیف شده است.»

او درباره ناموفق بودن «بخارست» در کمک به فروش گیشه سینما گفت: «باتوجه به سابقه فروش فیلم‌های مسعود اطیابی، «بخارست» اکران شد تا به شرایط فعلی فروش سینما کمک کند، اما با این شرایط مواجه شد و نتوانست کمک‌رسان باشد. به هرحال امیدواریم که در ادامه مسیر این فیلم بتواند به داد سینما برسد، اما فراموش نکنیم که یک فیلم نمی‌تواند معجزه کند.»