کد خبر : 2358
تاریخ انتشار : سه شنبه 16 فروردین 1401 - 15:17

واکنش فقیه سلطانی به بیانیه زنان سینماگر: شش سال پیش همین را گفتیم و به دردسر افتادیم

واکنش فقیه سلطانی به بیانیه زنان سینماگر: شش سال پیش همین را گفتیم و به دردسر افتادیم

فقیهه سلطانی، در واکنشِ به بیانیه زنان سینماگر در اعتراض به خشونت در عرصه سینما، از شش سال پیش گفت که در این باره سخن گفته است و کسی از او حمایت نکرده و به دردسری بزرگ هم افتاده است. به گزارش سنترسینماپرس، فقیهه سلطانی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با انتشار ویدیویی در صفحه

واکنش فقیه سلطانی به بیانیه زنان سینماگر: شش سال پیش همین را گفتیم و به دردسر افتادیم

فقیهه سلطانی، در واکنشِ به بیانیه زنان سینماگر در اعتراض به خشونت در عرصه سینما، از شش سال پیش گفت که در این باره سخن گفته است و کسی از او حمایت نکرده و به دردسری بزرگ هم افتاده است.

به گزارش سنترسینماپرس، فقیهه سلطانی، بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون با انتشار ویدیویی در صفحه شخصی اینستاگرامش، حمایت خود از بیانیه بانوان سینماگر را نشان داد.

سلطانی در این ویدیو می‌گوید: «همکاران عزیزم سلام، خیلی خوشحالم که بالاخره بعد از شش سال بیدار شدید و یک جنبشی را به راه انداختید برای حمایت از جوانانی که وارد سینما می‌شوند و هیچ پناهی در مقابل آزار های افراد حرفه‌ای و البته، حرفه‌ای نما ندارند. شش سال پیش ما تلاش کردیم ثابت کنیم مشکلاتی در سینما وجود دارد، اما متاسفانه برخی از شما مقابل ما ایستادید، خیلی‌های شما سکوت کردید و گفتید همچین مشکلاتی وجود ندارد، حالا به هر دلیلی، شاید می‌ترسیدید شغل خودتان را از دست بدهید.»

این بازیگر ادامه می‌دهد: «ما توی دردسر بزرگی افتادیم، حتی به دست خود مسئولین، چون یادم هست زمانی که یک جلسه تشکیل دادیم تا مشکلات‌مان را مطرح کنیم، وقتی یک همکار خانم داشت با بغض، مشکل خودش را مطرح می‌کرد، دو نفر از مسئولین در گوش هم جُک تعریف می‌کردند و می‌خندیدند و من همان‌جا متوجه شدم هیچکس نیست که به داد ما برسد و ما باید خودمان مشکلات‌مان را حل کنیم. امیدوارم از این پس، مسئولین جدید به کمک شما بیایند. فردای همان روز، آن آقای مسئول به خبرگزاری‌ها سپردن تا به کارگردان‌های محترم سینما، چون آدم‌های شریف بسیار زیادی هم وجود دارند، تماس بگیرند و بگویند که این خانم به شما تهمت زده و توهین کرده، آن‌ها هم چون از جایی خبر نداشتند و از خبرگزاری با آن‌ها تماس گرفته شده بود، فکر می‌کردند درست است، پس عصبانی شدند، ما را بلاک کردند، ما کم کارتر شدیم، به جای این‌که مشکلات‌مان حل بشود.»

سلطانی تاکید می‌کند: «البته من سنگ خودم را به سینه نمی‌زنم، چون من آن زمان خیلی کار می‌کردم، اما من دختران و پسران جوانی را می‌دیدم که وارد این حرفه می‌شدند و مورد اذیت و آزار قرار می‌گرفتند. به هر حال تلاش ما بی‌ثمر ماند، اما ما جلوی شما نمی‌ایستیم، همه با هم یک صدا تلاش می‌کنیم، به امید روزی که دیگر از این موضوعات در سینما که شغل بسیار شریفی است، نباشد.»

برچسب ها :

ناموجود