کد خبر : 1698
تاریخ انتشار : جمعه 19 شهریور 1400 - 18:56

پخش «خانه دوست کجاست» از شبکه نمایش

پخش «خانه دوست کجاست» از شبکه نمایش

شبکه نمایش تلویزیون، هم‌زمان با روز سینما (۲۱ شهریور)، منتخبی از آثار سینمای ایران و جهان را روی آنتن می‌برد. به گزارش سنترسینماپرس ، شبکه نمایش، برای هفته آینده (۲۰ تا ۲۶ شهریور)، پخش ۴۲ فیلم را در جدول خود قرار داده است که از آن میان می‌توان به «خانه دوست کجاست»، «پدرخوانده» و «دیوانه‌ای

پخش «خانه دوست کجاست» از شبکه نمایش

شبکه نمایش تلویزیون، هم‌زمان با روز سینما (۲۱ شهریور)، منتخبی از آثار سینمای ایران و جهان را روی آنتن می‌برد.

به گزارش سنترسینماپرس ، شبکه نمایش، برای هفته آینده (۲۰ تا ۲۶ شهریور)، پخش ۴۲ فیلم را در جدول خود قرار داده است که از آن میان می‌توان به «خانه دوست کجاست»، «پدرخوانده» و «دیوانه‌ای از قفس پرید» اشاره کرد.

فهرست فیلم‌های هفته پیشِ رو شبکه نمایش، به شرح زیر است:

ساعت ۱۳: فیلم و تله‌فیلم‌های ایرانی شبکه نمایش در این ساعت پخش خواهند شد که عبارتند از «تو می‌مانی»، «کاغذ پرماجرا»، «یک بام و دو هوا»، «بیا می‌بخشیم»، «آزاد راه»، «زعفرانی» و «سلطان».

ساعت ۱۵: بسته ویژه آثار تابستان شبکه نمایش، از روز شنبه، ۲۰ شهریور، بدین ترتیب خواهد بود: «امنیت پرواز»، «روشنایی های اوزوماسا»، «حد نهایی»، «پیمانکار»، «چهره خوان»، «اتاق ماروین» و «قاضی».

ساعت ۱۹: فیلم‌های منتخب خانوادگی، به ترتیب شامل این آثار خواهند بود: «به‌خاطر خواهرم»، «شامیتاب»، «توطئه بزرگ»، «من دیوید هستم»، «ماجرای سنت پیر»، «داستان خانواده مایرویتز» و «دور دنیا در هشتاد روز».

ساعت ۲۱: در ایران، هر ساله روز ۲۱ شهریور، به عنوان روز ملی سینما شناخته می‌شود. این هفته و هم‌زمان با این روز، شبکه نمایش منتخبی از فیلم‌های شاخص سینمای ایران و جهان را در بخش مرور آثار خود در ساعت ۲۱ پخش می‌کند که عبارتند از: «پرده آخر» (ساخته واروژ کریم مسیحی)، «پدرخوانده ۱» (ساخته فرانسیس فورد کاپولا)، «هفت سامورایی» (شاهکار آکیرا کوروساوا)، «دیوانه از قفس پرید» (ساخته میلوش فورمن)، «خانه دوست کجاست» (اثر تحسین شده زنده‌یاد عباس کیارستمی)، «باج ( Lagaan )» (از بهترین ساخته‌های ضد استعماری سینمای هند) و «به‌خاطر چند دلار بیشتر» (ساخته سرجیو لئونه).

ساعت ۲۳: فیلم‌های جذاب این هفته شبکه نمایش، عبارتند از: «هوانوردان»، «او را به دام بینداز» ، «آبی و سیاه»، «ربوده شده»، «اتاق امن»، «سرقت قرن» و«بر فراز بال عقاب‌ها».

بر این اساس، فیلم «بر فراز بال عقاب‌ها» که برای نخستین بار در سیما روی آنتن خواهد رفت، جمعه، ۲۶ شهریور، ساعت ۲۳ پخش خواهد شد. این فیلم محصول سال ۲۰۱۶ چین و ساخته استیون شین و مایکل پارکر است. فیلم درباره اریک لیدل، یکی از قهرمانان دوومیدانی اسکاتلند است که در دوره جنگ جهانی به چین می‌رود تا به عنوان آموزگار مشغول فعالیت شود. او در آن‌جا گرفتار جنگ می‌شود و …

یک بامداد: منتخب فیلم‌های کلاسیک این هفته شبکه نمایش که برای در نظر گرفته شده‌اند، به ترتیب عبارتند از «اسپارتاکوس»، «مرد عوضی»، «دودسکادن»، «اتاق سبز»، «لاکی لوچیانو»، «شطرنج بازان» و «سرقت از برینک».