کد خبر : 3551
تاریخ انتشار : سه شنبه 26 اردیبهشت 1402 - 14:51

«کیارستمی مشغول کار است» در «کن» ۲۰۲۳/ سیف‌الله صمدیان روایت می‌کند

«کیارستمی مشغول کار است» در «کن» ۲۰۲۳/ سیف‌الله صمدیان روایت می‌کند
«کیارستمی مشغول کار است» به کارگردانی سیف‌اله صمدیان است به عباس کیارستمی و شور بی‌حد و مرز او در «کار» و «خلاقیت» می‌پردازد.

به گزارش سنترسینماپرس به نقل از دبیرخانه تصویر سال، «کیارستمی مشغول کار است» دومین مستند سیف‌اله صمدیان است که به عباس کیارستمی و شور بی‌حد و مرز او به «کار» و «خلاقیت» می‌پردازد.

این فیلم قرار است در بازار فیلم کن ۲۰۲۳ توسط «دریم‌لب فیلمز» با مدیریت نسرین میرشب معرفی و ارایه شود.

تصاویر این مستند ۷۶ دقیقه‌ای، حاصل دوستی، همکاری و بیش از دو دهه سفرهای مشترک صمدیان با کیارستمی در داخل و خارج از کشور است که با گزیده‌ای از تصاویر پشت‌صحنه‌ی فیلم‌های «شیرین» و «کپی برابر اصل» از زنده‌یاد حمیده رضوی و بخشی از تصاویر پیش‌تولید بهمن کیارستمی از فیلم «طعم گیلاس» همراه است.

سال ۲۰۲۱ به‌سفارش مرکز فرهنگی ژرژ پمپیدو، صمدیان مستند کوتاهی را با همین عنوان برای بزرگداشت و نمایشگاه آثار و دستاوردهای سینمایی و هنری عباس کیارستمی در پاریس ارایه کرد که طی ماه‌های اخیر، نسخه کامل با تصاویر دیده‌نشده را به‌مدت ۷۶ دقیقه‌، به‌احترام ۷۶ سال حیات او، برای نمایش جهانی آماده کرده است.

در این فیلم که تصویر و تدوین آن را سیف‌اله صمدیان با طراحی صدا توسط محمدرضا دل‌پاک در مرکز فیلم تصویر تهیه کرده است، ژولیت بی نوش، مارتین اسکورسیزی، ژیل ژاکوب، جاناتان روزنبام، جف اندرو و احمد کیارستمی نیز احساس و دیدگاه‌های خود را درباره سبک منحصربه‌فرد کیارستمی در زندگی و آثارش، ارایه کرده‌اند.